سامانه بارشی آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

خبرگزاری ایرنا :

مهدی صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف و باران و وزش باد از اثرات این سامانه بوده که موجب کولاک برف در برخی محورهای مواصلاتی خواهد شد.

وی بیان  کرد: در نیمه جنوبی استان سامانه فعال‌تر خواهد بود و در نیمه مرکزی و شمالی به طور متوسط و ضعیف فعالیت پیش بینی می شود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: تغییرات دمایی چندان محسوسی برای استان تا ۲ روز آینده پیش بینی نمی شود و سردی هوا همچنان تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به دمای هوای آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته اضافه کرد: شهرستان تکاب با دمای منفی ۱۵ درجه سانتی گراد سردترین و پلدشت با مثبت ۱۱ درجه سانتی گراد گرم ترین شهر استان بوده و دمای ارومیه بین منفی هفت و مثبت پنج درجه سانتی گراد در نوسان گزارش شده است.

صابری گفت: لغزندگی و کاهش دید در جاده ها و آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آبها و سقوط بهمن نیز در این ۲ روز پیش بینی می شود.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

سامانه بارشی آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد