شهرک‌های خصوصی ساحلی و پلاژها ساماندهی شوند

خبرگزاری ایسنا

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با گرامیداشت فرارسیدن ماه رجب گفت: رجب ماه استغفار به درگاه خداست و انبیای الهی مردم را به استغفار دعوت می کردند، وقتی استغار آغاز شد به دنبال خود تقوی را به ارمغان می آورد.

محمدی لائینی با تبریک سالروز میلاد حضرت امام محمد باقر(ع) در هفته ای که گذشت و نیز تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام هادی (ع) در هفته پیش رو اظهار کرد: حضرت امام هادی در آیین مشاوره می فرماید که دوست خوب بهترین مشاور شماست.

وی با گرامیداشت دهه مبارک فجر خواستار برپایی جشن‌های مردمی در این دهه و اهتزاز پرچم در ادارات شد و گفت: انقلاب نعمتی است همانند فرزند که به مردم داده شد و باید همگان آن را جشن بگیرند.

امام جمعه ساری، شکر به خداوند و کمک خواستن از او را درخواست همیشگی دانست و گفت: از خدا بخواهیم که گمراه نشویم، چه بسیار انسان ها در این ۴ دهه که از مسیر انقلاب منحرف شدند.

آیت الله لائینی با عنوان اینکه رویش‌های انقلاب بیشتر از ریزش‌های آن بود و افراد بسیار به دامن اسلام و انقلاب اضافه شدند تاکید کرد: نوجوانان و جوانانی بودند که همانند نسل ۵۷، سرباز انقلاب شدند. ما باید همانند جان شیرین خویش نعمت انقلاب را حفط کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: به فرموده امام هرجا ما انقلاب را به دست ناهل دادیم ضرر کردیم، فرقی هم ندارد در چه مقام و مرتبه ای بوده می تواند از یک دهیار گرفته تا سران عالی مملکتی باشد. هر مشکلی بود مشکل انقلاب نبوده بلکه مشکل افراد بود و همین موضوع باعث شده تا دشمنان با بزرگ کردن این موضوع موجبات دلسردی مردم را مهیا کنند اما هرگز موفق نشدند چون امت ما را نشناختند.

وی با یادآوری و گرامیداشت روز ۱۹ بهمن و عهد و میثاق همافران و نیروی هوایی با امام راحل افزود: درگذشت آیت الله صافی گلپایگانی عالمی گرانقدر مولف و محقق و اندیشمند برای انقلاب و نظام با این سوابق خدمات متنوع بسیار سخت بود.

وی همچنین با اشاره به عقب نشینی پلاژها از حریم ۶۰ متری دریا طبق دستور رئیس جمهور در سفر به گیلان بیان کرد: واقعیتی است که برخی دستگاه‌های دولتی کنار ساحل دریا انواعی از پلاژها و ویلاها را ساختند و راه دسترسی برای عموم به دریا وجود ندارد.

وی افزود: برخی از دستگاه‌ ها قسمتی از دریا را تصاحب کردند که باید عقب نشینی کنند و باید راه‌ های دسترسی به دریا نیز توسط مسئولان بازگشایی شود و در طول و عرض ساحل عقب نشینی داشته باشند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه پلاژها و دستگاه‌ها در کنار ساحل برای دولت چه آورده ای داشتند، گفت: شهرک‌هایی نیز در حاشیه سواحل وجود دارد که دولت‌های خودگردان هستند و کسی اجازه ورود به آن ها را ندارد که این شهرک‌ها نیز باید ساماندهی شوند.

آیت الله لائینی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری به ۵ تحول و ۸ برکت انقلاب اشاره و تاکید کرد: انقلاب، ثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها را که آماج حملات دشمان گرفته بود را ضمانت کرد و معجزه پیروزی در جنگ تحمیلی و شکست رژیم بعثی و پشتیبانان آمریکایی و اروپایی آنان را فرآهم آورد.

وی با اشاره به زمان پهلوی و قراردادهای ننگینی که توسط حکومت‌های منحوس قبل از انقلاب از جمله پیمان سعد آباد منعقد گردید افزود: یکی دیگر از خیانت های رژیم سابق واگذاری بحرین استان چهاردهم ایران بود که اگر این اتفاق نمی افتاد اکنون این نقطه جزء آب های سرزمینی ما محسوب می شد و کشتی های عبوری باید حق ترانزیت به ما می دادند.

محمدی لائینی با اشاره به چهار دهه پر از تهدیدها و جنگ‌ها، تصریح کرد: یک وجب از خاک میهن به دیگران داده نشد و تمامیت کشور و میهن حفظ شد و این مسئله از معجزات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

وی در پایان خواستار شرکت پرشور همه مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن روز جمعه هفته آینده شد.

شهرک‌های خصوصی ساحلی و پلاژها ساماندهی شوند