۱۶ روستای مراغه از نعمت گاز بهره‌مند شدند

خبرگزاری ایرنا :

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه روز شنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی این طرح ها به صورت نمادین در روستای خطب سفلی اظهار داشت: در طول ۲ سال گذشته ۵۳ روستای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز بی بهره بودند که با تلاش و پیگیری های همه مسئولان از این تعداد ۴۹ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

۱۶ روستای مراغه از نعمت گاز بهره‌مند شدند
سیدعلی موسوی بیان کرد: برای گازرسانی به ۱۶ روستای شهرستان در دورترین مناطق بخش سراجوی مراغه ۶۳ هزار و ۶۴۷ متر شبکه اجرا شده و بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است که این مبلغ نشان دهنده هزینه ۵۰ درصدی اعتبارات گاز استان در مراغه است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح ها در مجموع ۳۶۴ خانوار روستاهای جهانگیرکندی، اورتاقشلاق، گونه باخان، مین باش حصارلو، فتح اله بلاغی، مولو، قوش قیه‌سی، قطان، اوزون اوبه، مندل‌بسر، تازه‌کند گلچوان، دراج سفلی و علیا، چناق‌بلاغ سفلی، خطب سفلی و ساروجه از نعمت گاز بهره مند شدند.

وی ادامه داد: همچنین امروز به مناسبت چهل و سومین سالگرد گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی عملیات گازرسانی به ۲ روستای علوکندی و بادام لو با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز شد که امیدواریم با اتمام این طرح ها تا نیمه نخست سال آینده تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

۱۶ روستای مراغه از نعمت گاز بهره‌مند شدند
رئیس اداره گاز شهرستان مراغه نیز در این آیین اعلام کرد: در حال حاضر ۱۴۳ روستای شهرستان(۹۹ درصد) از نعمت گاز بهره مند هستند که پس از تکمیل طرح های گازرسانی به روستاهای در دست اجرا درصد بهره‌مندی به ۹۹.۵ درصد خواهد رسید.

حسین دهقانی گفت: درصد بهره‌مندی خانوارهای کل شهرستان هم ۹۹.۶ درصد است که با اتمام طرح های در دست اجرا به ۹۹.۸ درصد خواهد رسید.

۱۶ روستای مراغه از نعمت گاز بهره‌مند شدند