رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: با تحریف واقعیت از سوی دشمن روبرو هستیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز شنبه ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در آیین معارفه رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خراسان رضوی افزود: دروس معارف یکی از عرصه های فعالیت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها محسوب می شود و به باور بنده دین، فرهنگ و اعتقاد دانشجو بیشتر در محیط غیر از کلاس دروس معارف، شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه در کلاس دروس معارف باید فقط به نکات و سوالات دانشجویان پاسخ داد، یادآور شد: آنچه از دلیل تاسیس ماموریت مجموعه نهاد در دانشگاه‌ها تلقی می شود، بسیار متفاوت از ماموریت واقعی آن است.

رستمی ادامه داد: برخی با دیدگاه سکولار تصور می کنند نهاد رهبری در واقع بخش فرهنگی و دینی دانشگاه است در حالی که مطابق مطالبات رهبر معظم انقلاب و اسناد بالادستی کشور، رسالت ما تحقق دانشگاه تراز انقلاب اسلامی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات حجت الاسلام والمسلمین  احمد آقائی زاده ترابی طی سال ها خدمت در نهاد رهبری دانشگاه ها اشاره و اظهار کرد: این برنامه در حقیقت آیین بزرگداشت وی است اما به معنای تودیع نیست چرا که حجت الاسلام ترابی به عنوان یکی از علما و پیشکسوتان از همان بدو تأسیس نهاد، در مسئولیت های مهم این مجموعه نقش آفرینی کرده و از این به بعد نیز با فراغت بیشتر همراه این نهاد خواهد بود.
وی گفت: رییس جدید نهاد در دانشگاه‌های خراسان رضوی،  حجت الاسلام والمسلمین جواد مهدوی نسب به عنوان مدیری خوش فکر، منضبط و مورد اقبال دانشگاهیان است. در شرایطی که با جنگ شناختی و تحریف واقعیت ها مواجه هستیم و شوربختانه دشمن در این صحنه مسلط تر است، انتظار می رود هم مدیران نهاد و هم رؤسای دانشگاه ها، جهاد تبیین شده مد نظر رهبر معظم انقلاب را به عنوان مأموریت جدی خود دانسته و مطابق آن برنامه ریزی کنند.

آیین تکریم حجت الاسلام والمسلمین احمد ترابی رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خراسان رضوی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین جواد مهدوی نسب به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خراسان رضوی شنبه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: با تحریف واقعیت از سوی دشمن روبرو هستیم