نماینده مجلس: انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را درنوردید

خبرگزاری ایرنا :

معین‌الدین سعیدی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت چهل‌ و سومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: دهه فجر آغازگر فصلی دیگر از سرافرازی، عزت و شایستگی ملتی است که نشان داد همواره با مقاومت می‌توان در برابر زیاده‌ خواهی‌های مستکبران و دشمنان انقلاب ایستادگی کرد.

وی گفت: پیشرفت‌های علمی، فنی و تخصصی جمهوری اسلامی ایران به لطف تلاش‌های متخصصان و دانشمندان مجرب با وجود تحریم‌ها و خصومت‌ها، چشم جهانیان را به خیرگی واداشته است و امید است تا تداوم آن روند رو به رشد زمینه‌ساز پیشرفت‌های آتی در راستای رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشت و رفع محرومیت ها خصوصا بر چهره استان سیستان و بلوچستان باشد .

این نماینده مجلس همچنین عنوان کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب شهری کنارک تخصیص یافته و بزودی شاهد حل مشکل ۴۰ هزار نفر از ساکنان این شهر خواهیم بود.

وی گفت: ضرورت ایجاد ساختار تشکیلاتی و اداری مدیریت بحران در شهر چابهار به‌عنوان مدیریت بحران جنوب استان سیستان و بلوچستان شدیدا احساس می‌شود و امیدوارم هر چه سریع‌تر محقق شود.

سعیدی از امدادرسانی و خدمات رسانی مردم، مسوولان و گروه‌های جهادی و ورود ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و کمیته امداد در سیل اخیر کنارک قدردانی کرد و افزود: توزیع لوازم خانگی به ارزش ۳۶ میلیارد تومان بین مددجویان، کار ارزشمند و نیکی از سوی این نهادها بود.

او با اشاره به اینکه روند امدادرسانی‌ها تا به اینجای کار مناسب بود، افزود: اما ایجاد ساختار جمع‌آوری آب‌های سطحی توقعی بود که به وزارت کشور و نیرو محول شد. قرار بر این بود که ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع پرداخت شود که هنوز منتظر هستیم.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان خواستار اجرای پروژه‌های مهار فرسایش خاک و تکمیل طرح‌های آبخیزداری شد و خاطرنشان کرد: اگر روی رودخانه باهوکلات و کاجو بند ایجاد می‌کردیم از هدر رفت بیش از یک میلیارد متر مکعب آب جلوگیری می‌شد.

سعیدی همچنین با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای حل مشکلات معلمان، گفت: اصلاح شیوه نامه به‌کارگیری نیروهای خرید خدمات به نتیجه رسیده است و عنوان می‌کنم پیرو نگرانی به حق زحمتکشان عرصه تعلیم و تربیت در قالب طرح خرید خدمات در آغازین روزهای شیوه نامه قبلی به‌کارگیری نیروهای خرید خدمات به‌صورت نیمه وقت و حذف بسیاری از مزایای بیمه‌ای و مالی با امضای ۵۰ نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیدارهای مکرر و مکاتبه با ریاست دیوان محاسبات و رئیس مجلس شورای اسلامی و مقام عالی وزارت آموزش و پرورش را کلید زدیم و پس از بررسی‌ها و طی روند اداری هم اینک تغییرات اساسی و مورد انتظار در شیوه نامه جدید پیش بینی و انجام شده است و این معلمان حقوق و مزایای بیمه ای و کاری خویش را به‌صورت تمام وقت دریافت خواهند کرد.
 

نماینده مجلس: انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را درنوردید