عملیات اجرایی چهار طرح عمرانی و زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان آغاز شد

خبرگزاری ایرنا :

مهدی دوستی در مراسم کلنگ زنی این طرح ها گفت: با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها، برای ۱۰۳نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی افزود: طرح تاسیسات زیربنایی شامل احداث خیابان‌های پیرامونی، ساختمان های اداری و پست برق یکی از طرح‌های امروز است که با اعتبار ۴۳۰میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
وی بیان داشت: ایجاد گره ترافیکی به منظور ایجاد راه دسترسی به انبار سالکو، آب شیرین کن و ورودی بندر دیگر پروژه ای بود که با اعتبار بیش از یک هزار و ۳۱۰میلیارد ریال عملیات احداث آن آغاز شد.
همچنین همزمان با سفر دوستی به پارسیان، کلنگ پروژه کنترل سیلاب سایت بندری (جنوبی) منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نیز با اعتبار بیش از ۵۱۵میلیارد ریال به زمین زده شد.
 عملیات اجرایی پست برق ۲۰ کیلوولت در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان نیز با حضور  استاندار هرمزگان آغاز شد.
اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ۳۵میلیارد ریال است که با راه اندازی آن برای ۳۰نفر اشتغال ایجاد می شود.
منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به دلیل قرارگیری در ۴۰ کیلومتری عسلویه و ۱۷ کیلومتری فرودگاه عسلویه، نزدیکی به مخزن گازی پارس جنوبی، یکی از  مناطق ویژه منحصر بفرد در سطح کشور است که در محل اتصال سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس قرار گرفته است.
این منطقه در غربی‌ترین نقطه استان هرمزگان، شرقی‌ترین نقطه بوشهر و جنوبی‌ترین منطقه استان فارس قرار دارد و به دلیل قرارگرفتن در مسیر کریدور انتقال گاز سراسری خط هفتم، خط انتقال میعانات گازی به ستاره خلیج‌فارس و سایر میدان‌های گازی ونفتی، این منطقه در موقعیت طلایی برای سرمایه گذاری قرار گرفته و برای تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، هزار و ۴۰۰ تن پودر آلومینا، پنج هزار مگاوات برق و آب شیرین کن ۷۵۰ هزار مترمکعبی طراحی شده است.

عملیات اجرایی چهار طرح عمرانی و زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان آغاز شد