زیرگذر صدا و سیما همدان به کانون تصادفات زنجیره‌ای تبدیل شده است

خبرگزاری ایرنا :

سرهنگ «فرخ جمالی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲ هفته گذشته ۶ مورد تصادف زنجیره ای در زیرگذر صدا و سیما شهر همدان رخ داده است به گونه ای که دادستان همدان به این موضوع ورود کرد.

وی اضافه کرد: شیب زیرگذر صدا و سیما غیراستاندارد و به اصطلاح «کاسه ای» بوده یعنی راننده پس از ورود به این قسمت یک دفعه وارد گودی می شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان بیان کرد: این وضعیت سبب شده که در صورت بروز سانحه یا نقص فنی برای یک خودرو و متوقف شدن آن، دیگر خودروهای عبوری متوجه مسدود بودن راه نشده و به یکباره با خودرو برخورد کنند.

سرهنگ جمالی خاطرنشان کرد: باید با اصلاح هندسی و تعدیل کردن شیب جاده این مسیر را برای عبور خودروها ایمن کرد در غیراینصورت چنانچه یک دستگاه تریلر کشنده یا اتوبوسی در این زیرگذر واژگون شود شاهد تلفات زیادی به علت برخورد زنجیروار دیگر خودروها، خواهیم بود.

وی افزود: وضعیت این زیرگذر به گونه ای است که در صورت نقص فنی برای وسیله نقلیه، قرار دادن علائم و موانع پشت سر وسیله نقلیه کار ساز نبوده و با توجه به بالا بودن احتمال تصادف باید برای حفظ جان خود، خودروها را رها کرده و از زیر گذر خارج شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اظهار داشت: با وجود مهلت ۲ هفته ای دادستان برای رفع مشکلات هندسی زیرگذر صدا و سیما اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است و با پایان یافتن این زمان در صورت بروز تصادف، شهرداری مکلف به پرداخت خسارت به راننده می شود.

سرهنگ جمالی گفت: یکی از مسیرهای تقاطع غیرهمسطح شهید قهاری سعید (میدان بار) از سمت بلوار شهید رجائی به بلوار آیت الله نجفی مسدود شده بود که با پایان یافتن عملیات فنی از امروز این مسیر بازگشایی شد.

زیرگذر صدا و سیما همدان به کانون تصادفات زنجیره‌ای تبدیل شده است