همه وظیفه داریم انقلاب را تبیین کنیم

خبرگزاری ایسنا

آیت الله مصطفی علما امروز (۲۲بهمن) در خطبه های نماز جمعه کرمانشاه، با تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توجه به جهاد تببین، اظهار کرد: اگر انقلاب را تبیین نکنیم، به مرور زمان خیلی چیزها فراموش می شود.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) به پشتوانه اسلام انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، گفت: ایشان که یک پیرمرد ۸۰ ساله بود، بر مبنای اسلام توانست حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به مشکلات موجود در کشور داشت و گفت: درست است که مشکلاتی در کشور داریم که البته دولت موظف به حل مشکلات است، اما یادمان باشد ایران اسلامی به برکت انقلاب امروز به عنوان یک ابرقدرت در منطقه مطرح است.

وی ادامه داد: اینکه امروز دشمنان ما را تحریم می کنند نشان از اقتدار کنونی ایران اسلامی زیر سایه اسلام دارد. 

آیت‌الله علما در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت حضرت علی(ع)، گفت: هیچ شخصیتی در طول تاریخ نداریم که جایگاه حضرت علی (ع) را داشته باشد.

وی با تاکید بر جایگاه والای حضرت علی(ع) در روایات اهل سنت، گفت: حتی اهل سنت نیز ایشان را بزرگ می دانند.

وی سپس حضرت علی(ع) را بهترین الگو برای جوانان برشمرد و افزود: اگر جوانان امروز سیره زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) را الگوی خود در زندگی قرار دهند، مطمئنا در زندگی خوشبخت و عاقبت به خیر خواهند شد.

وی در ادامه اشاره ای هم به در پیش بودن سالروز وفات حضرت زینب(س) داشت و گفت: اگر بصیرت حضرت زینب(س) در کنار آینده نگری امام سجاد(ع) نبود، عاشورا اینگونه برای ما زنده نمی ماند که شاهد حضور ۲۰ میلیونی مومنین در اربعین هر سال باشیم.

خطیب جمعه کرمانشاه سپس با اشاره به سالروز صدور حکم تاریخی حضرت امام(ره) در خصوص سلمان رشدی،  گفت: هیچ کس در دنیا نتوانسته بود برخوردی مشابه حضرت امام(ره) با سلمان رشدی داشته باشد،  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه اسلام برای حتاکی او به ساحت اسلام فتوای ضرورت کشتن وی را صادر کرد.

همه وظیفه داریم انقلاب را تبیین کنیم