پیروزی انقلاب معجزه‌ای الهی بود

خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، ضمن تبریک یوم الله ۲۲ بهمن و ولادت امام جواد (ع) بیان کرد: امام جواد (ع) وقتی متولد شدند امام رضا (ع) فرمودند این مولودی است که از نظر برکت وجودی‌اش مانند او نداریم. همه ائمه ما برکت هستند و امام جواد در آن شرایط که سن کمی داشت، رسالت انبیا را بر دوش گرفت. ائمه قرآن‌های ناطق بودند و از این منظر هم برکت محسوب می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به رونمایی از موشک راهبردی خیبرشکن، گفت: رونمایی از موشک خیبرشکن بسیار معنادار بود. الحمدالله زمانی که گروهی از فرزندان این مملکت با اجانب مذاکره می‌کنند، گروه دیگر در تلاش برای تقویت بنیان‌های نظامی کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی حقیقتاً معجزه‌ای الهی بود، خاطرنشان کرد: رونمایی از این موشک نشان داد که ما نرفته‌ایم با آن‌ها قدم بزنیم تا نظرمان عوض شود، ما در دفاع از مستضعفان عالم لحظه‌ای کوتاه نمی‌آییم، ما در دفاع از مظلومان یمن عقب نشینی نخواهیم کرد، ما در تحقق اراده الهی برای فراگیر کردن نور الهی، کوتاه نمی‌آییم و حامی مستضعفان عالم خواهیم بود.

این مسئول تصریح کرد: اگر مذاکره و گفت‌وگو می‌کنیم، به معنای زمین گذاشتن آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی نیست، بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمودند ما انقلاب را به همه جهان صادر می‌کنیم و تا بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله در جهان طنین نیفکند مبارزه هست و هر جا که مبارزه هست ما هم هستیم و این آرمان انقلاب و امام است و ما با این نگاه مذاکره می‌کنیم. مذاکره امروز با قدرت، قوت و اتکای به خدای متعال است و حتما نتایج ارزشمند خواهیم گرفت.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف اظهار کرد: اعتکاف با حج و جمعه وجه مشترک دارد، ذکر و تقوا مثل ارکان اعتکاف، حج و نماز جمعه است و ان‌شاالله بتوانیم از این ایام بهره کافی را ببریم.

امام جمعه قزوین با اشاره به ارتحال حضرت زینب (س) در ماه رجب، گفت: زینب (س) بانویی است که سرمایه انقلاب و عامل بسیار موثری در پیروزی انقلاب بود زیرا الگوی زنان جامعه ما قرار گرفت. میدان ژاله و شهادت بانوان را فراموش نمی‌کنیم که آن‌ها بانوان تربیت شده در مکتب حضرت زینب (س) بودند.

پیروزی انقلاب معجزه‌ای الهی بود