بهره‌برداری از سه طرح عمرانی در کاشان

خبرگزاری ایسنا

حسن بخشنده امنیه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: میدان حضرت معصومه، به منظور رفاه حال شهروندان، کاهش خطر تصادف و دسترسی مطلوب گردشگران به ورودی‌های خزاق، طاهرآباد و راوند با اعتبار ۱۶۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: میدان حضرت معصومه، ۱۸۰ متر قطر دارد که سطح میدان مرکزی ۲۵ هزار مترمربع و شامل ۱۴ هزار متر مربع فضای سبز، هفت هزار مترمربع بلوک فرش، چهار هزار متر مربع سرمه‌دان و  المان بادگیر به وسعت یک هزار متر مربع است.

شهردار کاشان تصریح کرد: در فضای سبز میدان، گیاه فرانکینا جایگزین چمن شده که از گونه‌های مقاوم در برابر گرما و کم آبی است که با کاهش هزینه‌های نگهداری، منجر به افزایش راندمان آبیاری تا سه برابر شده و با هدف مدیریت بهینه مصرف آب از سیستم آبیاری قطره‌ای و بارانی استفاده شده است.

بخشنده امینه گفت: بهره‌برداری از بوستان شادی، حدفاصل شهرک‌های قطب و آزادگان دومین طرح است که ۲۷ میلیارد ریال هزینه به دنبال داشته و هدف آن ایجاد محیطی شاد و با طراوت برای شهروندان و افزایش سرانه فضای سبز در منطقه راوند بوده است.

وی در مورد مختصات فنی بوستان شادی راوند، افزود: این طرح در زمینی به مساحت ۸۵۰۰ متر مربع بنا شده که ۸۶۶ مترمربع مساحت بلوک فرش و ۱۶۰۰ مترمربع سنگ فرش و ۱۴۰۶ متر جدول‌گذاری داشته است.

شهردار کاشان گفت: بوستان محلی جوانمرد، در خیابان فاضل نراقی، جنب هیئت مسلم ابن عقیل بنا شده که ۱۵۰۰ مترمربع مساحت دارد و بهره‌برداری از آن ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته است.

بخشنده امنیه افزود: جدول‌گذاری به طول ۶۰۰ متر، سنگ فرش و بلوک فرش به مساحت۶۰۰ متر مربع، آب‌نما به مساحت ۳۰ متر مربع همراه با روشنایی معابر با ۱۴ پایه چراغ، نقاشی دیواری، مجموعه بازی کودکان،گلکاری و درختکاری از مشخصات فنی طرح است که در راستای افزایش سرانه فضای سبز و احیای محدوده بافت تاریخی اجرا شده است.

بهره‌برداری از سه طرح عمرانی در کاشان