کسی جرات ندارد مانع انتشار خبری شود

خبرگزاری ایسنا

سید محمود حسینی پور در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه و خبرگزاری های استان ضمن اشاره به اینکه با انفجار بزرگی در عالم ارتباطات اجتماعی مواجهیم و باید خود را برای مواجهه با پدیده های نوظهور آماده کنیم اظهار کرد: نقش انکارناپذیر رسانه ها در مدیریت امروز و تاثیر آن ها در روند توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و جایگاه مدیریتی استان قابل تامل و اجتناب ناپذیر است.

حسینی پور با اشاره به آسیب شناسی علل و عوامل عقب ماندگی استان مازندران در برخی شاخصه ها طی ۳ ماه اخیر از نبود یک لیدر هدایتگر در فضای رسانه ای استان سخن گفت و تاکید کرد: در بسیاری از استان ها این لیدر و هدایتگر وجود دارد اما در استان مازندران جز ۲ و ۳ مورد یادداشت و مقاله، این مهم را مشاهده نکردم.

وی با اظهار اینکه خلاء تولید محتوا در رسانه های استان مشهود بوده و محتوای رسانه ای ضعیف است خاطرنشان کرد: باید جامع نخبگانی استان را به سمت خودمان بکشانیم و نگاه ما این است.

حسینی پور خاطرنشان کرد: استان مازندران علیرغم اینکه جز استان های برتر با ضریب هوشی بالاست اما این سوال مطرح است که چرا این اندازه فقر، عقب ماندگی فرهنگی و اقتصادی در استان وجود دارد و چرا نتوانستیم تاثیرگذار باشیم، بنابراین حتما باید در این حوزه بازنگری کنیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه صدای رسانه ها را به خوبی می شنویم و از نقد منصفانه و مشفقانه استقبال می کنیم اظهار کرد: نقد منصفانه را در پیمودن مسیر توسعه استان همراه خود می دانیم و از این مهم استقبال می کنیم و رسانه ها باید خود را عضوی از خانواده مدیریت استان بدانند؛ منتهی عضوی که همه اعضای خانواده آن یک نظر نیستند و نقدهایی به یکدیگر دارند که باید بررسی کرد و پی برد همیت و هم پوشانی مجموعه مدیران و رسانه ها در کدام نقطه به یکدیگر متصل می شوند که باید به این حوزه ها توجه بیشتری شود.

کسی جرات ندارد مانع انتشار خبری شود

وی، امید دادن به مردم را یکی از نکاتی دانست که بشدت مدیریت استان به آن نیازمند است و گفت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تیتر اخبار رسانه های استان برای مردم نا امید کننده است؛ جمهوری اسلامی ایران علیرغم همه سختی ها، هزینه کرده است اما دشمنان ما نقطه سیاه جمهوری اسلامی را بمباران می کنند

استاندار مازندران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و مطرح شدن جهاد تبیینِ دفاع از نظام یادآور شد: این نکته بسیار مهمی است و به نظر من مخاطب اصلی جهاد تبیین رسانه ها هستند و تبیین خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی پس از انقلاب به کشور و استان بسیار کم پرداخته شده است.

سید محمود حسینی پور با اظهار اینکه در فضای رسانه ای استان تخریب بیداد می کند که فی سبیل الله هم انجام می شود تاکید کرد: باید تحولی در روند فعالیت خود ایجاد کنیم چرا که طی سال های اخیر با رفتار گذشته نتیجه نگرفتیم؛ امروز فاصله‌ای بین مدیر و رسانه وجود ندارد، امروز هیچ‌ کس جرات ندارد جلوی انتشار یک خبر را بگیرد به این دلیل که سازه اطلاع‌رسانی دنیا از شکل سنتی خود به شکل دیجیتال تغییر مکان داده است.

وی درباره تغییر مدیران و عزل و نصب های مدیریتی تصریح کرد: انتصابات باید برای رضای خدا باشد، شایسته‌سالاری در انتصابات رعایت شود و ما به دنبال تغییر رویکردهای استان هستیم که بخش اعظمی از آن دست شما رسانه‌هاست؛ جابجایی مدیریتی در استان مازندران جلوتر از سایر استان‌هاست و تا پایان سال این تغییرات به پایان می‌ رسد.

https://scrapper.ir/17/02/2022/%da%a9%d8%b3%db%8c-%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%b9-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af/