استاندار زنجان: اهالی کوی فلسطین باید هرچه سریعتر جابه‌جا شوند

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، در جلسه ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهر چند دستور کار از جمله پیگیری مشکلات کوی فلسطین، کوی فاطمیه، کوی وحدت، سقاخانه،  منطقه بیسیم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 در این جلسه ابتدا محسن افشارچی استاندار زنجان با اشاره به جابجایی اهالی “کوی فلسطین” که باید به صورت کلان و کلی باشد اظهار داشت: هر چه زودتر ارزیابی‌ها انجام شود و درخواست ما از اداره راه و شهرسازی این است که سبد پیشنهاداتی از جمله زمین، آپارتمان را متنوع کنند تا اهالی کوی فلسطین با توجه به ارزش زمین‌های خود بتوانند زمین یا آپارتمان انتخاب کنند.

 وی گفت: سبدهای پیشنهادی محرک و مشوق اصلی برای جابجایی راحت‌تر اهالی کوی فلسطین است و صلاح نیست با توجه به مشکلات زیادی که در آن منطقه وجود دارد اهالی در آن مکان مستقر شوند.

 استاندار زنجان گفت: کاری که برای اهالی فلسطین انجام خواهد شد قطعا ماندگار خواهد بود.

در ادامه افشارچی در پاسخ به سوال فرماندار زنجان در زمینه تسریع بازگشایی جمعه‌بازار گفت: کار ایجابی راه انداختن مکان‌های تحت کنترل دولت است که در این میان راه اندازی جمعه بازار باید تسریع شود.

فرماندار زنجان: دست‌فروشان زنجانی در بازار روز ساماندهی می‌شوند
استاندار زنجان: برنامه‌های دهه فجر به شکل مردمی برگزار شود
استاندار زنجان: شاخص‌های کلان اقتصادی با پروژه‌های افتتاحی تناسب ندارند

وی افزود: با توجه به اجاره بهای بالای مغازه‌های سطح شهر فروشندگان نیز جنس را با قیمت بالا می فروشند و لازم است برای مهار تورم بازارهای روز با نظارت شهرداری هر چه زودتر دایر شود تا مردم اجناس را با قیمت پایین خریداری کنند.

در ادامه جلسه مسعود بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز گفت: چهار شهر زنجان، ابهر، خرمدره، قیدار چهار شهر هدف ما است که در آن‌ها سیاست بازآفرینی بافت‌های فرسوده اجرا شود.

 وی با اشاره به این که سه منبع درآمدی برای احیای بافت‌های فرسوده  برای چهار شهرستان پیش‌بینی شده است گفت: ردیف اعتباری، تسهیلات با کارمزد کم، اعتبارات دستگاه‌های متولی که موظف هستند 30 درصد از منابع پروژه‌های خود را به این امر اختصاص دهند و منابع داخلی شرکت باز آفرینی که مد نظر ما است.

 بیات منش با اشاره به بازسازی بافت‌های فرسوده شهری گفت: فرمانداران باید ستادهای شهرستانی را فعال کرده وپروژه‌ها را شناسایی کنند و از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را بکنند.

 وی بیان کرد: طبق مصوبه برای جابجایی کوی فلسطین وظایف هر دستگاه مشخص شده که در این میان 95 درصد کارها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به 113 واحد در نظر گرفته شده برای کوی فلسطین اشاره کرد و گفت: طبق پیش‌بینی‌ها 22 واحد که در کوی زنگان بدون متقاضی هستند به کوی فلسطین اختصاص یافته که نزدیک به 20 درصد می‌شود و 80 درصد در کوی زیتون در نظر گرفته شده که بالغ بر 91 واحد است.

وی بیان کرد: مکاتباتی با آقای نیکزاد نایب رئیس مجلس انجام شده در خصوص درخواست تسهیلات بلاعوض برای شهر زنجان داده شود و همچنین با تعدادی از پیمانکاران نیز در حال مکاتبه برای سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها هستیم.

 بیات‌منش ‌افزود: تصمیماتی برای منطقه بیسیم، سقاخانه در نظر گرفته شده  و همچنین در مورد کوی فاطمیه با یک سرمایه‌گذار برای جابجایی آن صحبت‌های شده است.

وی به کوی وحدت اشاره کرد و گفت: با توجه به باغات اطراف کوی وحدت این منطقه می تواند محور گردشگری شهر زنجان باشد و می‌توان از این فرصت استفاده کرد و به عنوان پروژه محرک توسعه شهر زنجان  استفاده شود.

انتهای پیام /

استاندار زنجان: اهالی کوی فلسطین باید هرچه سریعتر جابه‌جا شوند