طوفان شدید تمام ادارات شهرستان فهرج را به تعطیل کشاند

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، امیر باقری زاده، فرماندار فهرج با اشاره به اینکه طوفان شدید از دیروز در شهرستان فهرج آغاز شده و همچنان ادامه دارد اظهار ‌داشت: به علت طوفان شدید، امروزیکشنبه 26 دی 1400 کلیه ادارات در شهرستان فهرج تعطیل است.

وی با بیان اینکه طوفان و افزایش ریز گرد‌ها، شعاع دید را در محور‌های مواصلاتی این شهرستان و محور ترانزیتی فهرج ـ زاهدان به شدت کاهش داده گفت: با این وجود عبور و مرور در محور‌های این شهرستان به کندی و سختی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه به شهروندان توصیه می‌شود تا فروکش کردن طوفان و ریز گرد‌ها از ایاب و ذهاب غیرضروری پرهیز کنند افزود: طوفان دیروز باعث مسدود شدن محور فهرج ـ  زاهدان به مدت 4 ساعت شد و مدارس بخش نگین کویر فهرج هم تعطیل شدند.

زلزله 5.1 ریشتری حوالی “سیرچ” در استان کرمان را لرزاند
اعلام هشدار سطح نارنجی در استان کرمان؛ طوفان مدارس فهرج را به تعطیلی کشاند
هواشناسی ایران 1400/10/26؛ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی/ بارش‌های سیل‌آسا در19 استان

به گزارش تسنیم ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اتکا به پیش‌بینی هواشناسی هشدار سطح قرمز و اعلام ناپایداری شامل بارش باران، برف و وزش باد به‌نسبت شدید تا اواخر هفته جاری صادر کرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه مدیران و شهروندان شد.

براساس پیش‌بینی هواشناسی بارش‌ها تا عصر چهارشنبه 29 دی ماه تداوم داشته و باتوجه به شدت بارش‌ها و باعنایت به رطوبت خاک و گل و لای باقیمانده از بارش‌های قبل، احتمال جاری شدن سیلاب وجود دارد.

511/ش

طوفان شدید تمام ادارات شهرستان فهرج را به تعطیل کشاند