استاندار کرمان: تمام مدیران استان کرمان به حوزه جنوب فراخوان شدند

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان امشب در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان با اشاره به آخرین وضعیت خسارات سیل در جنوب استان کرمان اظهار داشت: خسارات دور اول سیل در استان برآورد و اعلام شده و هنوز درگیر سیل هستیم و خسارت دور دوم هنوز برآورد نشده است.

وی با بیان اینکه بیشترین خطرات سیل متوجه شهرهای رودبار و زهکلوت در جنوب استان کرمان است، افزود: در عنبرآباد هم از مسیر رودخانه‌ها و روستاها درگیر سیل بازدید کردیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه بخشی از شهر دچار فرونشست شده بود و امشب دستور اسکان اضطراری ساکنان این مناطق داده شد گفت: تاکید ما بر این بود که در مناطقی که خطر فرو نشست زمین وجود داشت، اجازه داده نشود کسی در خانه بماند.

وی با بیان اینکه در حوزه زهکلوت بیشترین خطر متوجه شهر زهکلوت و روستاهای اطراف جازموریان است ادامه داد: متاسفانه راه دسترسی بیش از 300 روستای استان مسدود شده و دسترسی به آنها وجود ندارد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه امشب ستاد بحران استان کرمان در فرمانداری رودبار جنوب تشکیل و تصمیمات لازم گرفته خواهد شد  گفت: حدود 100 روستای ما در خطر سیل است و تمرکز امکانات و ماشین آلات را به سمت این مناطق بردیم.

وی با بیان اینکه تا کنون پنج روستا را تخلیه کامل کردیم و به مردم رودبار و زهکلوت هم اخطار ‌داده شده که منازل حاشیه رودخانه را تخلیه کنند افزود: خطری که الان وجود دارد روان آبهای بالادست از سمت کوه‌های جبالبارز، دشت عنبرآباد و حتی کهنوج است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه رودخانه‌های این مناطق به صورت خروشان به سمت جازموریان در حرکت هستند تصریح کرد: این رودخانه‌ها از میان شهر رودبار می‌گذرد و خوشبختانه تا این لحظه خساراتی به شهر وارد نشده است.

وی با بیان اینکه اگر این رودخانه‌ها در بالادست فروکش کنند مشکلی نخواهیم داشت گفت: در حال حاضر تمام تیم‌های امدادی در منطقه مستقر هستند و ارتباط رادیویی و تلفنی با تمام روستاهایی که امکان دسترسی به آنها وجود ندارد نیز برقرار است.

استاندار کرمان: “سیل” راه 339 روستای استان کرمان را مسدود کرد
استاندار کرمان: تلاش برای بازگشایی راه 130 روستای استان کرمان ادامه دارد/ دستور تخلیه روستاهای کنار رودخانه
امدادرسانی با اولویت حفظ جان و مسکن مردم در مناطق سیل‌زده استان کرمان انجام می‌شود

زینی‌وند با اشاره به اینکه تمام مدیران به حوزه جنوب استان کرمان فراخوان شده‌اند و در صحنه هستند افزود: گروه‌های امدادی، سپاه، بسیج، هلال احمر و گروه‌های جهادی نیز در کنار مردم قرار دارند.

وی با بیان اینکه امداد هوایی برای فردا در حال آماده شدن است تا روستاهایی که امکان دسترسی زمینی به آنها نداریم امدادرسانی هوایی انجام شود ادامه داد: براساس اطلاعات هواشناسی تا صبح سیل فروکش می‌کند البته خود ما در منطقه هستیم و امیدواریم دسترسی به تمام روستاها ایجاد شود.

511/ح

استاندار کرمان: تمام مدیران استان کرمان به حوزه جنوب فراخوان شدند