هشدار سطح نارنجی هواشناسی مازندران

خبرگزاری ایسنا

احمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیش بینی وضع هوای استان اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسـی، این سامانه بارشی از بعدازظهر پنج شنبه ۳۰ دی ماه تا ظهر جمعه اول بهمن ماه سطح استان را دربر خواهد گرفت.

احمدی افزود: بارش باران نسبتا شدید به خصوص در نیمه شرقی استان، بارش برف در دامنه ها و ارتفاعات، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما از تاثیرات این سامانه بارشی خواهد بود.

وی از تداوم شبهای سرد و وقوع یخبندان به ویژه در صبح شنبه ۲ بهمن یاد و خاطرنشان کرد: به دنبال ورود این سامانه بارشی لغزندگی، پدیده مه و کاهش دید در جاده‌ها، مسدود شدن محورهای مواصلاتی و برف گیر و افت فشار گاز محتمل خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هوا شناسی مازندران توصیه کرد: هموطنان و به خصوص مازندرانی ها از تردد جاده ای و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و هچنین کوهنوردان از صعود به ارتفاعات در این روزها خودداری نمایند.

احمدی یادآور شد: به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در هنگام تردد و سفرهای ضروری، محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات و همچنین مدیریت در مصرف انرژی باید از سوی هم استانی ها مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی مازندران