۲ روستا در چاراویماق و بستان آباد زیرپوشش اینترنت و تلفن همراه قرار گرفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، محمد فرزاد روز چهارشنبه در گفت و گویی با اشاره به برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در راستای بهره مندسازی روستاهای استان از پوشش همراه و اینترنت، گفت: در تلاش برای تحقق دسترسی همه روستاهای استان به اینترنت پر سرعت در استان آذربایجان شرقی هستیم و امیدواریم با این کار گسترش عدالت ارتباطی، برای بهره مندی همه هم استانی ها از اینترنت محقق شود.
وی افزود: خوشبختانه با راه اندازی اینترنت پرسرعت ” های وب ” و سایت همراه، در روستای کهنه قشلاق شهرستان چاراویماق ۳۵ خانوار این روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۱۸ نفر از روستاییان این روستا تحت پوشش اینترنت و تلفن همراه قرار گرفتند.

فرزاد همچنین با اشاره به احداث سایت همراه و اینترنت ” های وب ” در روستای سیرعلیا شهرستان بستان آباد گفت : با راه اندازی اینترنت پرسرعت ” های وب ” و سایت همراه در روستای سیرعلیا شهرستان بستان آباد ۳۴ خانوار این روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۲۸ نفر از روستائیان این روستا زیر پوشش اینترنت و تلفن همراه قرار گرفت.

وی در بررسی پروژه های ارتباطی استان با اشاره به برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در راستای بهره مندسازی روستاهای استان از پوشش همراه و اینترنت،اظهار کرد: در تلاش برای تحقق دسترسی همه روستاهای استان به اینترنت پر سرعت در استان آذربایجان شرقی هستیم و امیدواریم با این کار یکی از دغدغه های مهم روستائیان را که استفاده از شبکه اینترنت پر سرعت هست را تحقق بخشیم که این امر می تواند زمینه رشد و توسعه در زمینه تحصیل هم استانی ها و رونق کسب و کارهای آنلاین در زمینه فروش محصولات کشاورزی را فراهم کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی افزود: هزینه این سایت ها از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است.

فرزاد یادآور شد: در زمان حاضر جمعیت حدود یکهزار و ۳۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان شرقی از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند که از این تعداد روستا ۷۳ درصد دارای اینترنت نسل سوم (۳G) و ۹۴ درصد دارای اینترنت نسل چهارم (۴G) هستند.

وی ادامه داد: حدود ۳۰۴ سایت ارتباطی تلفن همراه در استان از مجموع اپراتورهای تلفن همراه فعال است.

فرزاد اضافه کرد: اپراتورهای تلفن همراه از مجموع ۲ هزار و ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، بیش از یکهزار و ۵۴۵ روستا را پوشش می دهند.

۲ روستا در چاراویماق و بستان آباد زیرپوشش اینترنت و تلفن همراه قرار گرفت