بانوان باید حضوری پررنگ‌تری در جامعه داشته باشند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، خالد عزیز زاده روز یکشنبه در همایش اسوه و مقاومت به مناسبت روز زن و مادر با اشاره به اهمیت نقش بانوان در جامعه و جایگاه آنان در اسلام اظهار داشت: در جای که زنان مدیریت کردند به موفقیت های زیادی دست یافتند و نقش خود را به خوبی ایفا کردند و در انجام کارها خلاق و موفق بودند.

وی اضافه کرد: زنان در خانواده بزرگ ترین نقش دارند تربیت فرزندان و مدیریت خانه از مهمترین اقدامات زنان است که به طور مداوم باید انجام دهند برای داشتن جامعه ای عاری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی باید برای آموزش بانوان سرمایه گذاری کنیم.

عزیز زاده گفت: زنان در کارهای بزرگی انجام می دهند که مردان توان انجام این کارها را ندارند زنان نشان دادند که علاوه بر وظایفی که در قبال خانواده بر عهده دارد وظایف مردان را نیز انجام دهند و شاهد این امر فعالیت زنان در جامعه است.

وی ادامه داد: مجموعه فرمانداری شهرستان بانه برای اجرا و حمایت از طرح ها و برنامه های زنان کارآفرین آمادگی دارد.

ارث زنان از طرف خانواده ها پرداخت نمی شود

بخشدار مرکزی نیز در ادامه با اشاره به حق زنان بر ارث پدری و ناآگاهی زنان بر این موضوع گفت: بسیاری از زنان از طرف برادر و یا افراد نزدیک به انها ظلم می شود و ارثی پدری که حق وی است پرداخت نمی شود.

نیشتمان خانی افزود: گاهی ارث اکثر زنان از طرف برادران و یا کسانی دیگر به زو تسخیر می شود و با گرفتن امضا یا اثر انگشت از ارث خود برای همیشه محروم می مانند و بسیاری از زنان سالمند که در این دوره برای رفع نیازهای خود به این حق خود نیاز دارند نمی توانند آن را بگیرند.

وی تاکید کرد: باید قانون برخی از موارد با توجه به اینکه زنان سواد و آگاهی لازم را ندارد از آنها حمایت کنند و تا بتوانند از حق قانونی خود برخوردار شوند.

خانی اظهار داشت: زنان بانه با مشکلات فراوانی دست به گریبان هستند و بسیاری امکانات رفاهی و تفریحی محروم هستند  

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

بانوان باید حضوری پررنگ‌تری در جامعه داشته باشند