پیشنهاد بودجه ۵ هزار میلیاردی شهرداری کرج برای سال ۱۴۰۱

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، علی قاسمپور روز دوشنبه چهارم بهمن در نشست خود با اصحاب رسانه با اشاره به تقدیم دفترچه پیشنهادی بودجه سال آینده ، از برگزاری مستمر جلسات کمیسیون تلفیق در هفته آتی به منظور بررسی بودجه پیشنهادی خبر داد.

قاسمپور با تاکید بر اینکه بودجه ارائه شده توسط شهرداری پیش بینی و پیشنهادی است اما باید با علم و منطق همراه باشد، افزود: تلاش خواهیم کرد ظرف مدت دو تا سه هفته بودجه پیشنهادی را بررسی و مصوبه را در موعد قانونی در اختیار فرمانداری و سپس شهرداری کلانشهر قرار دهیم.

رئیس کمیسیون تلفیق شورا، ارسال به موقع بودجه مصوب به شهرداری را عاملی عنوان کرد که از هر گونه کم کاری یا بهانه جویی برای عدم انجام مسئولیت ها و فعالیت های شهرداری جلوگیری می کند.

قاسم پور تصریح کرد: شهرداری کرج موظف است به محض دریافت مصوبه بودجه، مقدمات لازم برای تنظیم قراردادها و مناقصات در سال ۱۴۰۱ را آغاز کند.

سخنگوی شورای شهر کرج در ادامه به مصوبات و مباحث مطرح شده در سی و ششمین جلسه شورا پرداخت و اذعان کرد: در این جلسه پس از نطق ناطقین و قرائت نامه های فرمانداری، درباره مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه در دو حوزه: عوارض سال آتی و قیمت منطقه بندی که از ابتدای سال جدید ملاک عمل شهرداری قرار خواهد گرفت، بحث و رای گیری شد.

این مسئول عنوان کرد: پس از طرح نظرات اعضای شورا در خصوص مصوبات  کمیسیون، پیشنهاد شهرداری در قیمت منطقه بندی با اصلاح کاهش پنج درصدی در پهنه آ، هشت درصدی در پهنه ب، ۱۰ درصدی در پهنه جیم و ۲۰ درصدی در پهنه دال به تصویب رسید.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه عوارض تجاری پیشنهاد شهرداری کرج با افزایش ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته مصوب شد که این مصوبات پس از تایید در کمیته انطباق فرمانداری، به شهرداری کرج ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بودجه شهرداری کرج در سال ۱۴۰۰، چهار هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان تصویب شده بود.

پیشنهاد بودجه ۵ هزار میلیاردی شهرداری کرج برای سال ۱۴۰۱