آماده سازی ۴۴ طرح بخش کشاورزی البرز برای افتتاح در دهه فجر

خبرگزاری ایرنا :

مسعود کریمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از مجموع ۴۴ طرح  مذکور، ۳۸ طرح  در حوزه جهاد کشاورزی و ۶ طرح  در حوزه امور عشایری خواهد بود.

وی اظهارداشت: این طرح ها با اعتبار بیش از ۲۹۱میلیارد تومان و اشتغالزایی بالغ بر۷۰۰ نفر افتتاح می شود که از مجموع ۴۴ طرح ، هشت طرح درنظرآباد، ۱۱ طرح در ساوجبلاغ، پنج طرح در فردیس، یک طرح در طالقان، هفت طرح در کرج ، هشت  طرح در اشتهارد و چهار طرح در شهرستان چهارباغ قرار دارد.

کریمی در خصوص پروژه های امور عشایر استان در دهه فجر امسال، افزود: برای اجرای این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که شامل ۲ طرح  تأمین آب مناطق عشایری شهرستان اشتهارد، در مجموع به  طول سه هزارو۵۵۰ مترشبکه انتقال آب، یک باب حمام ضد کنه دامی در منطقه عشایری دزلو شهرستان اشتهارد و چراغ روشنایی معابر در مناطق عشایری شهرستان های ساوجبلاغ وکرج است که با بهره برداری از این طرح ها، در مجموع ۳۲ خانوار عشایری از مزایای آنها برخوردار می شوند.

وی تصریح کرد: از مجموع ۳۸ طرح قابل افتتاح درحوزه جهاد کشاورزی، تعداد ۱۶ طرح  در حوزه عمرانی شامل سامانه های نوین آبیاری تحت فشار و بهسازی انهار و کانال های آب، انتقال آب به اراضی کشاورزی، مرمت و بازسازی قنوات در مجموع  با صرف اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

معاون برنامه ریزی وامور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در خصوص پروژه های تولیدی و خدماتی یادآور شد: از مجموع ۲۲ طرح  تولیدی و خدماتی، ۲ طرح  مرغداری در حوزه تولیدات دامی، چهار طرح  در حوزه شیلات، ۱۵ طرح  تولیدات گیاهی در حوزه گلخانه سبزی و صیفی،گل و گیاه، تولید نشاء، توسعه گلخانه و احداث باغ و یک  طرح در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی است که در مجموع  با صرف اعتباری بالغ بر ۲۶۲ میلیارد تومان، در ایام دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند.

آماده سازی ۴۴ طرح بخش کشاورزی البرز برای افتتاح در دهه فجر