ارتش یمن: عملیات تهاجمی گسترده‌ای در عمق خاک عربستان انجام شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از المسیره، «یحیی سریع» گفت: عملیات تهاجمی گسترده ای را در عمق خاک عربستان سعودی انجام دادیم که جزئیات آن صبح فردا اعلام خواهد شد.

وی افزود: این عملیات گسترده تهاجمی در پاسخ به جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی – آمریکایی انجام گرفت.

در همین رابطه شبکه المیادین به نقل از خبرنگار خود در یمن گفت: نیروهای یمنی عملیات موشکی و پهپادی علیه ریاض انجام دادند.

بر اساس این گزارش، حملات گسترده موشکی و پهپادی یمن به خاک عربستان سعودی همچنان ادامه دارد و صدای انفجارها در ریاض شنیده شده است.

پیش تر ائتلاف سعودی مدعی شده بود که یک فروند موشک بالستیک را در آسمان ریاض  رهگیری و منهدم کرده است.

«عبدالملک الحجری» عضو هیأت ملی مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به حملات هوایی شدید ائتلاف سعودی به این کشور گفته بود: کشورهای متجاوز بهای این حملات را پرداخت خواهند کرد.

طی روز های اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پاتیخت این کشور افزایش یافته و تاکنون ده ها غیرنظامی در این حملات کشته شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

https://dailybulletin.ir/07/12/2021/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b4-%db%8c%d9%85%d9%86-%d8%b9%d9%85%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d9%87%d8%a7%d8%ac%d9%85%db%8c-%da%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%af%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b9/