جمهوری اسلامی مشکلی در خصوص نیروی متخصص ندارد 

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سردار سرتیپ علی فدوی روز سه شنبه در اولین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در سالن غدیر واحد تهران مرکز این دانشگاه با توجه به توانمندی قشر دانشجو و دانشگاهیان اظهار داشت: سپاه پاسداران و نیروی دریایی سپاه در دهه ۷۰ به تکنولوژی رادار نیازمند بود که خوشبختانه با استفاده از توان دانشگاه شریف توانستیم این نیاز را برآورده کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر در دانشگاه شریف با توجه به وجود متخصصان محصولاتی طراحی و تولید می شود که از محصولات لبه تکنولوژی دنیا بالاتر و پیچیده تر است.

سردار فدوی با اشاره به اینکه تکنولوژی و فناوری در امور نظامی بالاتر از انواع غیرنظامی است و سرریز آن در جامعه وارد می شود، بیان کرد: دانشگاه سرمنشایتی که در امور فناوری، فرهنگی و اقتصادی دارد، در تجلی زندگی مردم قرار دهد تا به این ترتیب اوضاع مردم تغییر کند.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل و رهبر انقلاب در خصوص وحدت کلمه گفت: همواره در زمان های مختلف رمز پیروزی انقلاب اسلامی وحدت کلمه بوده است. وحدت کلمه ای که الان وجود دارد، در دولت های قبلی وجود نداشته است.

سردار فدوی ادامه داد: اکنون وحدت کلمه ای که بین قوای مختلف وجود دارد، فرصت بی نظیری است؛ باید گرفتاری هایی که ملت با آن مواجه هستند و از نبود وحدت کلمه ایجاد شده بود، از بین بروند.

وی با اشاره به عظمت شهدا افزود: به برکت شهدا، خداوند عنایات بسیاری به کشور ما دارد. ما به هر میزان که در هر موضوعی بر اساس قواعد اسلامی و قرآن عمل کردیم، خداوند نتایج بی نظیری را برای ما رقم زده است.

فدوی گفت: ما دیده ایم که آمریکایی ها نسبت به ما منفعل شده اند و در همه زمینه ها می توانیم عمل کنیم و آنها را منفعل کنیم. فقط کافی است بر اساس قواعد خداوند عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما در این برهه از زمان در مرحله سوم قدرت قرار داریم، افزود: مرحله اول قدرت دفاع است؛ ما در دهه ۶۰ نشان دادیم که این انقلاب اسلامی قدرت دفاع دارد. مرحله دوم قدرت بازدارندگی است؛ ما از این قدرت برخورداریم این درحالی است که کمتر کشوری در دنیا مدعی بازدارندگی است و در دهه ۷۰ دشمنان ما اعتراف کردند که انقلاب اسلامی از قدرت بازدارندگی برخوردار است.

فدوی یادآور شد: بالاتر از این مراحل، اقدام ابتدایی است یعنی دشمنان شما قبول داشته باشند که شما قدرت اقدام ابتدایی دارید و آنها باید به دنبال توان بازدارندگی بروند و در این زمینه در اوایل دهه ۹۰، دشمنان ما به این نتیجه رسیدند که ما به این قدرت رسیده ایم.

وی با اشاره به اینکه امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، افزود: اگر آمریکا غلطی کرده باشد، جایی بوده که ما به غیر از دستورات خداوند عمل کردیم.

اولین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به همت امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی، بسیج اساتید استان تهران و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برای تجلیل از ساحت ۶۰ شهید دفاع مقدس، ‌شهدای مدافع حرم، شهدای منا و شهدای ترور دانشگاه آزاد اسلامی با حضور خانواده شهدا، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، رییس دانشگاه آزاد اسللامی استان تهران و واحد تهران مرکزی برگزار شد.

جمهوری اسلامی مشکلی در خصوص نیروی متخصص ندارد