آیت‌الله صافی گلپایگانی عمرخود را صرف تألیف و تبیین معارف دین کرد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی ارتحال آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیام تسلیتی صادر کرد.

وی در بخشی از این پیام نوشت: ارتحال عالم ربانی فقیه عالی مقام مرجع بصیر و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌الله حاج شیخ لطف‌الله صافی گلپایگانی (رحمت‌الله علیه) آن مجاهد نستوه و از استوانه ها و برجستگان علمی و عملی حوزه علمیه قم، عمر پر برکت حیات طیبه خودرا مصروف و وقف تألیف و تبیین معارف دین کرد.

متن کامل این پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

کل نفس ذائقة الموت ثم الینا ترجعون

هر نفسی طعم مرگ را می چشد و سپس به سوی ما بازگردانده می‌شوید.

قال رسول‌الله (ص) : اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لاسید هاشی.

«سلام علیکم بما صبرتم»

ارتحال عالم ربانی فقیه عالی مقام مرجع بصیر و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌الله حاج شیخ لطف‌الله صافی گلپایگانی (رحمت‌الله علیه) آن مجاهد نستوه و از استوانه‌ها و برجستگان علمی و عملی حوزه علمیه قم، عمر پر برکت حیات طیبه خودرا مصروف و وقف تألیف و تبیین معارف دین نمود و به حق کارنامه ایشان مشحون از خدمت صادقانه و تلاش خالصانه در مسیر اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و معارف دینی است، موجب تاثر و تألم دل‌های همه مؤمنین ارادتمندان و شاگردان ایشان گردید.

اینجانب به نمایندگی از خیل عظیم بسیجیان این ضایعه دردناک و محزن را محضر مبارک حضرت بقیه‌الله اعظم(عج)، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی)، بیت مکرم مراجع معظم و علمای اعلام حوزه‌های علمیه کشور، مقلدان و ارادتمندان ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم. از پیشگاه خداوند تبارک و تعالی برای ایشان علو درجات معنوی و روحانی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل توام با صحت و سلامتی مسئلت می‌کنم.

آیت‌الله صافی گلپایگانی عمرخود را صرف تألیف و تبیین معارف دین کرد