صدیقی: جشن دهه فجر مثل عاشورا و غدیر باید هر سال تکرار شود

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ابتدای سخنانش با تسلیت رحلت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در مورد دهه فجر گفت:  استفاده از ذخیره تمام‌نشدنی انقلاب اسلامی مثل جریان عاشورا و غدیر است. باید همه ساله مردم جشن پیروزی را تکرار و این جریان فکری و  انقلاب تاریخی را برای نسل‌های بعد هم تبلیغ کنند.
خطیب نماز جمعه تهران گفت:‌ یاد امام، شهدا و جبهه یاد خدا است و ما را در مسئله انقلابمان به روز نگه می‌دارد. انقلاب اسلامی یک تحول در حال جریان است و نور خدا خاموشی ندارد و هرچه قدر ظرفیت یابیم نور بیشتری را کسب خواهیم کرد و اینکه امام(ره)، انقلاب اسلامی را انفجاتر نور نامیدند از روی حساب بود.

صدیقی تصریح کرد:‌ انقلاب اسلامی جهان را تحت تاثیر قرار و مناسبات بین المللی را تغییر داد و راهی نو را برای پذیرش ولایت مولای‌مان امام زمان (عج) را ارائه کرد و این انقلاب عظیم غیر قابل وصف  بخشی از تجلی انقلاب اسلامی ما است و این انقلاب پدیده الهی و غیبی است و یدالله فوق ایدیهم است. اولین ویژگی این انقلاب رهبری انقلاب و مکتبی که چنین رهبری را در دامن خود تربیت کرده، است.

وی در بخشی از سخنان خود گفت:‌ سیاستمداران ما در ارتباطات بین المللی مصالح دین، استقلال و شرف جبهه مقاومت را سرلوحه ارتباطات جهانی قرار دهند.

 صدیقی تصریح کرد:‌ ملت ایران با نفس نائب امام زمان (عج)، مرجع تقلید و خلیفه‌ای از خلفای الهی که چنین ماموریتی را احساس کرد،  متحول شدند و انقلاب اسلامی، انقلاب مستضعفان بود و این جبهه ای است که بدون اینکه دخالتی در آن سوی مرزهای خود به جای داشته باشیم یک تفکر را به میدان آورد که شامل مقابله با ظلم، بی عدالتی، احیای فطرت‌ها، بیدارگری، عزت و ارتباط دادن دنیا به آخرت و آخرت به دنیا و احیای مکتب زندگی ساز اسلام است که اسلام مکتب زندگی است. این انقلاب مدیریت، امامت، رهبری، اقتصاد، فرهنگ، تربیت، نظامات بین‌المللی، جهاد، ظلم ستیزی، اخلاق، عشق، محبت و عرفان دارد و با اقیانوس توحدی و دینی همه قدرت‌ها را به چالش کشیده و می‌کشد.
 
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: بنیان‌گذار این انقلاب یک رجل فقیه، حکیم، عارف، خودمراقبت‌کرده و خودساخته است که با نفس گرم خود از عمق ایمان و توحید خود در طول زمان حوزه‌ها را متحول کرد و به مردم رسید و مردم یک گوهر گم شده را یافتند و زیر پرچم او بزرگترین معجزات را اسلام با این انقلاب به دینا ارائه کرد.
 
وی با اشاره به ویژگی‌های امام راحل اضافه کرد: امام (ره) قبل از آن که در برابر شاه و امریکا قد علم کند با نفس خود مقابله کرده بود. امام (ره) لحظه ای از خود غافل نبود. حواستان به خودتان باشد. ما مدام در خانه و جاهای دیگر به دیگران ایراد می‌گیریم و نگاه نمی‌کنیم که آیا خودمان آن ایراد را در خودمان داریم یا خیر؟ امام (ره) همیشه حواسش به خودش بود.
 
صدیقی با بیان اینکه امام(ره) خدا راشناخته، یافته و خود را به خدا داده و خودی برای خود نگه نداشته بود، گفت:‌ در مراسمی در قم شاعری در ابیات خود در مورد امام سروده‌ای گفته بود که امام جلوی آن همه جمعیت، فریاد زد ساکت! در مورد چه کسی این حرف‌ها را می‌زنی.

خطیب نماز جمعه تهران گفت:‌ انقلاب امام(ره) انقلاب مکتبی بود و بنای خود را بر تحول بشر و حرکت دادن این قافله به سوی خدا قرار داده بود. بنابراین ما باید به مقام خلیفه اللهی برسیم و عدل و قسط، هدف متوسط است. بدون این دو نمی‌توان به خدا رسید.

 امام جمعه موقت تهران با اشاره وقایع تاریخی گفت: ترس، یاس و غرور بر امام (ره) عارض نمی‌شد. وقتی با امام مصاحبه کردند و گفتند چه احساسی دارید ایشان گفتند هیچ. شهید بهشتی گفتند من رفتم خدمت امام که بگویم زمینه‌ای برای خدمت ندارم و اجازه بدهید به کار خودم مشغول شوم. ایشان می‌گوید تا خواستم در حسینه به محضر امام برسم عده‌ای شعار درود بر خمینی می‌دادند. امام به من فرمودند اگر مردم به جای ابراز این احساسات همه بگویند مرگ بر فلانی برایم هیچ تفاوتی ندارد. خرمشهر سقوط کرد امام مایوس نشد و فرمودند جنگ یک روز پیروزی دارد و روزی شکست.

 صدیقی در مورد مشکلات کشور گفت: مشکلات ما مربوط به انقلاب نیست. مشکلات ما  مربوط به کسانی است که از انقلاب فاصله گرفتند و ایدئولوژی انقلاب را قبول ندارند. آن‌ها ولایت فقیه را در ردیف سایر رهبری‌ها می‌دانند. هر جا هرکسی به این آرمان الهی انقلاب دل سپرد و با رهنمودهای نائب امام زمان عمل کرد انقلاب سرافراز شده است.
وی با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی و دستگیری سربازان آمریکایی گفت: امروز ما ابر قدرت هستیم تا جبهه مقاومت یمن فقیر قدرت‌های جهانی را به چالش بکشد.  
 
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به انتخاب نام‌های اقتصادی توسط مقام معظم رهبری برای سال‌های اخیر گفت:‌ مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را ارائه دادند و هرجا اطاعت از فرامین رهبری بوده موفق شدیم.
 
وی تصریح کرد:‌ امام(ره) همواره می‌فرمودند هرچیزی را که بنا بود پیروزی داشته باشد به مردم بسپارید. همانطور که انقلاب را اداره کردید اقتصاد را هم به مردم باید سپرد. اقتدار، موقعیت جهانی، اثر منطقه‌ای، مولفه‌های قدرت، اساتید و دانشجویان متدین دانشگاه‌ها را برای خود سرمایه دانسته و آن را تقویت کنید.
 
صدیقی در مورد اقدامات دولت سیزدهم گفت: رئیسی شب و روز ندارد؛ می‌گفتند ایشان بعضی شب‌ها را در دفترشان می‌خوابد. امروز یک قیام آغاز شده و اگر مردم کمک کنند پیروزی کامل را در اقتصاد شاهد خواهیم بود.
 
خطیب نماز جمعه تهران در پایان با اشاره به ضرورت حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی، از مردم خواست که با شروع جدید پیک کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

صدیقی: جشن دهه فجر مثل عاشورا و غدیر باید هر سال تکرار شود