موافقت با پیشنهاد شفاف‌سازی سهامداری بیمارستان‌های خصوصی

خبرگزاری فارس :

 

مهدی عسگری عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به موافقت کمیسیون تلفیق با پیشنهاد شفاف‌سازی سهامداری بیمارستان‌های خصوصی، اظهار داشت: یکی از ریشه‌های مهم تعارض منافع در نظام سلامت کشور، سهامداری برخی از مدیران و سیاستگذاران این حوزه در بیمارستان‌های خصوصی است.

وی افزود: علی‌رغم اینکه بر اساس قانون، مدیران نظام سلامت از جمله وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گر و دانشگاه‌های علوم پزشکی نباید در بخش خصوصی حضور داشته باشند، اما به دلیل عدم شفافیت سهامداری در بیمارستان‌های خصوصی، برخی از مدیران دولتی همچنان با داشتن سهام در این بیمارستان‌ها دچار تعارض منافع هستند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه طرح این پیشنهاد در راستای شفاف‌سازی و مقابله با تعارض منافع است، گفت: پس از طرح این‌پیشنهاد، کمیسیون تلفیق با رای بالا آن را تصویب کرد، به این ترتیب با شفاف‌سازی سهامداری بیمارستان‌های خصوصی، امکان نظارت بر منع حضور مدیران دولتی در بخش خصوصی و مقابله با تعارض منافع در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های نظام سلامت فراهم خواهد شد.

عسگری با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت، وزارت سلامت است، بیان داشت: اولویت مجلس یازدهم ارتقاء کیفیت خدمات در حوزه سلامت و کاهش آلام مردم در این حوزه است.


موافقت با پیشنهاد شفاف‌سازی سهامداری بیمارستان‌های خصوصی