پاسخ خواندنی شریعتمداری به ادعای یک اصلاح‌طلب

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از چهره‌های اصلاح طلب در واکنش به یادداشت حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان که به همراهی ظریف در ملاقات خاتمی با «جورج سوروس» اشاره کرده بود نوشته است: «آقای شریعتمداری در متن خود آورده است که با شناختی که از ظریف دارد، او نخواسته با تکذیب این دیدار، مرتکب دروغ شود. معنای این حرف آن است که آقای شریعتمداری، ظریف را صادق می داند. پس حالا که ظریف راست می‌گوید باید خبر حاج حسین آقا دروغ باشد“.

حسین شریعتمداری در همین زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: من عادت ندارم به این خرده‌ریزها بپردازم و حرفم را در یادداشت زده‌ام، ولی به احترام پرسش ما باید عرض کنم این آقا بدون آنکه متوجه باشد نوشته مرا تائید کرده است و چه سندی گویا تر از این که هم حضور آقای ظریف در ملاقات آقای خاتمی با سوروس را تائید می‌کند و هم راستگو بودن ظریف را تصدیق می‌فرمایند و نشان می‌دهد که چون آقای ظریف حاضر نبوده مرتکب دروغ شود و حضورش در ملاقات با «جورج سوروس» را تکذیب کند، این مأموریت را  شخص دیگری بر عهده گرفته است. اگر غیر از این بود خود ایشان ماجرا را تکذیب می‌کرد. 

شریعتمداری تصریح کرد: حرف من که ظریف اهل دروغ نیست درباره خود ایشان است و نه دیگران، مخصوصاً کسانی که هیچ ربطی به ماجرا ندارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر اسناد غیرقابل انکار ما که کمترین تردیدی در انجام این ملاقات  باقی نمی‌گذارد، حضور آقای ظریف در ملاقات خاتمی و «جورج سوروس» در اعترافات کیان تاجبخش نماینده جرج سوروس نیز آمده و از تلویزیون هم پخش شده، چرا هیچیک از آقایان آن را تکذیب نکردند؟ چون قابل تکذیب نبود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با یادآوری اینکه تاجبخش نماینده «جورج سوروس» بود و از جزئیات ماجرا باخبر بود، خاطرنشان کرد: تاجبخش می‌گوید اگر ما یکی از اولین نمونه‌های این برگزاری ارتباط را سفر آقای عطریانفر به بنیاد سوروس ببینیم، می‌توانیم نهایتا آن را در ملاقات مستقیم جناب آقای خاتمی همراه با جناب آقای ظریف با آقای «جورج سوروس» ببینیم، بنابراین این یک ارتباط مستمری بوده که ادامه داشته است.

 


پاسخ خواندنی شریعتمداری به ادعای یک اصلاح‌طلب