انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، کارآفرینی/ علت ناکامی‌ها در مدیریت اقتصاد کشور، مدیران غربگرا بود

خبرگزاری فارس :

 

محمد علیپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اقتصادی مقاومتی و تولید ملی، اظهار داشت: زمانی که انقلاب اسلامی به وقوع پیوست آمریکایی ها بیان می کردند که اگر ما از ایران برویم این کشور فلج می شود این حرفشان نیز به استناد این موضوع بود که تمام امکانات کشور قبل از انقلاب وابسته به غرب بود.

وی ادامه داد: اما با لطف خدا ایران با رفتن آمریکایی‌ها فلج نشد بلکه 43 سال است که با اقتدار روبه جلو در حرکت است و حتی در برخی از حوزه ها جزو کشورهای سرآمد دنیا است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حوزه تولید ملی بعد از انقلاب اتفاق هایی افتاده است این درحالی است که ما قبل از انقلاب کالای تولید داخل، اندک داشتیم و عمده کالاها وارداتی بود که این موضوع نشان از وابستگی شدید ما به خارج بود.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب با بعد از انقلاب در حوزه کار آفرینی و تولید قابل مقایسه نیست، بیان داشت: در حوزه تولید و کارآفرینی اقدامات موثری شکل گرفته اما این اقدامات کم است و باید سرعت چرخ تولید را افزایش بدهیم تا به آن چشم اندازی که در تولید داریم برسیم.

علیپور با اشاره به اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: هنوز نتوانسته ایم در اقتصاد مقاومتی طبق سیاست های مقام معظم رهبری پیش برویم آن هم به خاطر وجود مدیران غربگرا در راس مدیریت بوده که هیچ اعتقادی به این سیاست ها نداشتند و معتقد به اقتصاد غربی بودند همین امر باعث شده است که وضع اقتصادی فعلی ایران بدین صورت شود.

وی با بیان اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند استمرار و فرهنگ سازی است، بیان داشت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باعث می شود که پس اندازهای خرد و منابع کلان کشور به سمت سرمایه گذاری و خرید اوراق مشارکت، ایجاد اشتغال خرد در شهرها و روستاها و تجاری سازی و نیز عرضه به بازار هدایت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: توجه به ظرفیت‌‌های تولید داخلی در شرایط تحریم ها موجب خود اتکایی شده و می‌تواند نجات بخش کشور در این دوران سخت باشد. 


انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، کارآفرینی/ علت ناکامی‌ها در مدیریت اقتصاد کشور، مدیران غربگرا بود