پیشی گرفتن و عقب افتادن از خط امام مردود است

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش رییس کل به همراه جمعی از کارکنان دیوان محاسبات کل کشور با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

در این دیدار که با حضور حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان امام راحل همراه بود، بذرپاش طی سخنانی اظهار داشت: حرکت حضرت امام خمینی(ره) و ثمره مجاهدت‌های ایشان که همان نظام مقدس جمهوری اسلامی است را باید قدر دانست.

رییس کل دیوان محاسبات افزود: بازگرداندن عزت، شرف و استقلال به ملت از سوی امام راحل عظیم الشان، نعمتی بزرگ است که نیاز به شکرگزاری زبانی و عملی دارد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل، زبان گویای ملت ایران بود، اظهار داشت: یکی از مصادیق شکرگزاری، تبعیت و حمایت از ولی فقیه زمان است که اگر قدردان این موهبت الهی نباشیم، شاید توفیق تداوم درک آن را از دست بدهیم چراکه خداوند متعال با هیچ جامعه و قومی عهد اخوت نبسته است.

بذرپاش در ادامه تصریح نمود: نهضت امام که آغاز آن از سال ۴۲ بود و به پیروزی در بهمن ۵۷ منتج شد، حاصل پیوند و همبستگی همه جانبه امت و امام جامعه بود.

رییس کل دیوان محاسبات کشور در تشریح تمایز اصلی میان نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام های سیاسی گفت: اگر از نعمت ولی فقیه و امام هدایتگر محروم بودیم، نظام ما با دیگر نظام های سیاسی در سایر کشورها تفاوتی نداشت؛ چون مهمترین تمایز جمهوری اسلامی با سایر مکاتب، تحقق شیوه حکمرانی برگرفته از پیوند امام و امت است.

بذرپاش با بیان اینکه امام راحل ما شاخص انقلابیگری است، ادامه داد: متر و معیار همه ما در انقلابیگری باید بر مبنای روش و منش امام راحل استوار باشد چراکه چه پیشی گرفتن از خط امام و چه عقب افتادن از مکتب خمینی، هر دو مردود بوده و جز خسران و ضرر به همراه نخواهد داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: شکل‌گیری این انقلاب و استمرار آن به بهای تقدیم چند صد هزار شهید و جانباز در جنگ تحمیلی و ۱۷ هزار شهید ترور و فرزند و شوهر و پدر از دست دادن هزاران خانواده بوده است؛ از این رو باید با تمام وجود از این نظام دفاع نمود و میراث دار شایسته ای برای ارثیه شهیدان بود.

رییس کل دیوان محاسبات کشور گفت: بعد از گذشت بیش از ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی، برآیند عملکرد آن با وجود موانعی همچون جنگ و ترور و تحریم و بی‌تدبیری و ناکارآمدی‌ها، افتخارآمیز و قابل دفاع است و به فضل الهی و با همت جوانان با انگیزه و امیدوار، آینده این کشور، درخشان تر از گذشته رقم خواهد خورد.

بذرپاش با اشاره به اقدامات انجام گرفته در دیوان محاسبات کشور اظهار نمود: ارائه چهار ماه پیش از موعد گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹، برخط کردن حسابرسی مالی دستگاه های اجرایی در راستای تحقق فناورانه محور نمودن دیوان محاسبات، حسابرسی بر مبنای عملکرد و همچنین رسیدگی متناوب دوماهه در سال ۱۴۰۰، تنها بخشی از تلاش های انجام گرفته از سوی همکارانم در دیوان محاسبات کشور بوده است که حکایت از وقوع یک تحول اساسی در این دستگاه نظارتی دارد.

 


پیشی گرفتن و عقب افتادن از خط امام مردود است