پیشنهاد محسن رضایی برای تشکیل اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا،  محسن رضایی در دیدار با دانیل اورتگا رییس‌جمهور نیکاراگوئه، با اشاره به دیدارها و رایزنی‌های خود با مقامات عالی رتبه و مسوولان بخش‌های مختلف نیکاراگوئه، گفت: دولت و ملت ایران احترام ویژه‌ای برای دولت و ملت نیکاراگوئه و مقاومت آنان در برابر زیاده‌خواهی زورگویان جهان قائل است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که زیاده‌خواهان جهان به‌ویژه آمریکا با توطئه و تحریم می‌خواهد از پیشرفت و توسعه ملت‌ها و دوستی و همکاری آنان جلوگیری کند، کشورهای مقاوم باید با تلاش مضاعف در راستای گسترش روزافزون مناسبات و دوستی های خود گام بردارند.

معاون اقتصادی رییس‌جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دوستان و برادران انقلابی خود در نیکاراگوئه ایستاده و آماده توسعه، تقویت و تحکیم روابط همه جانبه با این کشور است.

وی ادامه داد: کشورهای مقاوم در برابر زیاده‌خواهی زورگویان جهان باید اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم را تشکیل دهیم و یکپارچه در مقابل توطئه و تحریم آمریکا ایستادگی کنیم.

دانیل اورتگا نیز در این دیدار با قدردانی از حضور معاون رییس‌جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف وی، و با تجلیل از روحیه مقاوم ملت ایران در برابر تحریم‌ها و فشار دشمنان، گفت: دوستی دو دولت و دو ملت ایران و نیکاراگوئه یک رابطه صمیمانه، برادرانه و عمیق است.

وی ادامه داد: ما برای رهبری انقلاب، رییس جمهوری اسلامی ایران و شهید راه صلح و مقاومت سردار قاسم سلیمانی احترام فراوانی قائل هستیم.

رییس‌جمهور نیکاراگوئه با بیان اینکه همه عشق و محبت خودمان را تقدیم به ملت بزرگ ایران می کنیم، گفت: باید در کنار یکدیگر بمانیم و در راه صلح و زندگی به مبارزه خود ادامه بدهیم.

اورتگا با تجلیل از اقتدار ایران در مذاکره با قدرت‌های جهان برای احقاق حق ملت خود، خاطرنشان کرد: نیکاراگوئه از حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای در مجامع بین المللی دفاع می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات و فناوری‌های خود در حوزه بهداشت و درمان به نیکاراگوئه است

محسن رضایی همچنین در  دیدار با وزیر بهداشت و مشاور رئیس جمهور و رییس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه، تاکید کرد که دولت جدید ایران مصمم به توسعه همکاری‌ها و روابط با کشورهای آمریکای لاتین به‌ویژه نیکاراگوئه است.

معاون اقتصادی رییس‌جمهور تلاش در راستای سلامت مردم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آنان را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات و دستاوردهای خود در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان به‌ویژه در زمینه مقابله با بیماری کرونا با نیکاراگوئه است.

وی با انتقاد از توطئه‌گری، تحمیل و اعمال فشار آمریکا علیه دولت‌ها و ملت‌های مقاوم، گفت: در این شرایط باید ایران و نیکاراگوئه در کنار یکدیگر بوده و متحد و قدرتمند علیه زیاده‌خواهی مستکبران ایستادگی کنند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به توانمندی های کشورمان برای توسعه همکاری های دانشگاهی، علمی و فناوری، اقتصاد پزشکی و داروسازی و تامین دارو، تربیت پزشک و تجهیزات پزشکی با نیکاراگوئه بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور در این زمینه تاکید کرد.

مشاور رئیس جمهور و رییس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه، در این دیدار ضمن تشریح اقدامات و برنامه‌های تحت مدیریت خود در راستای ارائه خدمات تامین اجتماعی و بیمه به مردم این کشور، تبادل تجربیات و توسعه همکاری های بخش های مرتبط دوکشور با یکدیگر را حائز اهمیت عنوان کرد.

وی همچنین خواستار افزایش تبادلات در حوزه تامین دارو و خدمات تامین اجتماعی میان دو کشور شد.

خانم آلوارز وزیر بهداشت نیکاراگوئه هم در این دیدار گزارشی جامع از فعالیت‌های وزارت بهداشت نیکاراگوئه و چگونگی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این کشور ارائه کرد.

پیشنهاد محسن رضایی برای تشکیل اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم