نماینده دولت در بدنه راهیان نور به زودی معرفی خواهد شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی  ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: راهیان نور هر سال در بودجه ردیف مستقلی داشت، اما در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ این ردیف دیده نشده است و در ردیف های فرعی قرار گرفته است بنابراین از دولت انقلابی و متولیان تنظیم بودجه‌ کشور انتظار داریم که به تقویت مبانی دفاع مقدس و راهیان نور به عنوان یکی از محورهای توسعه کشور و از بزرگترین اقدامات فرهنگی  توجه ویژه کنند. از متولیان تقاضا داریم این ایراد را برطرف کرده و با تثبیت و تعیین ردیف بودجه در تقویت ماموریت راهیان نور، متولیان امر را یاری کنند.

وی ادامه داد: رییس جمهور در سفر استانی به استان ایلام در یادمان قلاویزان حاضر شد و این اهمیت سرزمین‌های راهیان نور را می‌رساند بنابراین مسئولان باید به توسعه فرهنگ دفاع مقدس و تقویت ساختارها همت کنند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در ادامه به حضور نماینده دولت در راهیان نور اشاره کرد و  گفت: دولت در حال بررسی است و به زودی نماینده دولت در بدنه راهیان نور معرفی خواهد شد.

سردار ادیبی درباره آغاز دور جدید سفرهای راهیان نور گفت: قرارگاه‌های ۱۱گانه نیروهای مسلح و قرارگاه‌های فرهنگی با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی آماده اعزام کاروان‌های راهیان نور هستند.

وی با بیان این که دستورالعمل‌ها با حضور نماینده وزارت بهداشت نوشته شده است گفت: یادمان‌ها به روی مردم باز است و نمایندگان ما در حال خدمت رسانی هستند. واکسیناسیون را ملاک قرار داده‌ایم و افسران بهداشتی را در همه مراکز اعزام، اسکان و کاروان‌ها مستقرهستند تا از  مردم مراقبت کنند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور ادامه داد: در دوران کرونا اولین مجموعه‌ای بودیم که سفرهای کاروانی را لغو کرده و به وزارت بهداشت اعلام آمادگی کردیم  که همه امکانات از نیروی انسانی و تجهیزات را در اختیار بخش درمان قرار می‌دهیم.

وی با بیان این که در فرصت تعطیلی راهیان نور به دلیل شیوع کرونا توسعه عمرانی را در دستور کار قرار دادیم و اقداماتی در زمینه ماندگاری سرزمین‌ها انجام شد گفت: نقشه جامع روایتگری را تهیه کرده‌ایم. مراقبت دائمی در دستور کار ستاد قرار دارد.

https://dailybulletin.ir/15/12/2021/%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%af%d9%86%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%86%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%d9%88%d8%af%db%8c/