رئیس سازمان انرژی اتمی: مادران، سازندگی جامعه را تعالی می‌بخشند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در وصف جایگاه مادران گفت: اعتقاد دارم که مادران گرامی این سرزمین با در نظر گرفتن وظیفه تشکیل و گرم نگه‌داشتن کانون خانواده، سازندگی جامعه را تعالی می‌بخشند.

اسلامی در این یادداشت نوشت: همزمان با ایام فرخنده میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) دیداری صمیمانه و گفت‌وگویی آزاد با بانوان همکار در سازمان انرژی اتمی داشتم و در قالب تریبون آزاد به دغدغه‌های این عزیزان به دقت گوش دادم.

معاون رئیس جمهور افزود: در وصف جایگاه بی‌بدیل مادران این سرزمین صحبت‌های بسیاری شده است؛ به زعم این‌جانب اصلی نهفته در این مهم وجود دارد که آن توفیق درک بامعنا و محتوایی از شخصیت و جایگاه یگانه الگوی زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) نزد خداوند متعال می‌باشد. آنچه بر ما وظیفه است تلاش در جهت حفظ شأنیت و تقدس شخصیت مادر است که باید همواره زنده و استوار باشد.

اسلامی با اشاره به نقش مهم مادران در سازندگی جامعه ادامه داد: در سطوح کلان مدیریتی و تصمیم‌گیری نیز همیشه توجه‌ ویژه به نقش و جایگاه خاصه بانوان در محیط کار حائز اهمیت است و اعتقاد دارم که مادران گرامی این سرزمین با در نظر گرفتن وظیفه تشکیل و گرم نگه‌داشتن کانون خانواده، سازندگی جامعه را تعالی می‌بخشند؛ یک مادر فرهیخته با جامع‌نگری می‌تواند، در رشد، تربیت صحیح و توسعه قدرت خانواده بسیار مؤثر عمل نماید و این مهم زنده نگه‌داشتن روح خانواده و پویایی جامعه را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد:  موضوعی دیگر که در دیدارهای صمیمانه با همکارانم وجود دارد، فرهنگ‌سازی خوب شنیدن و خوب دیدن است. این اصل موجب شناخت ظرفیت‌ها خواهد شد و با شناسایی حداکثری وسعت قابلیت‌ها، می‌توان اذعان داشت که حرکت مدیریت به سمت تعالی هموار و در اجرای عدالت نقشی حیاتی ایفا می‌نماید.
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص نکات مطرح شده در تریبون آزاد و تهیه سند راهبردی و جامع توسعه صنعت هسته‌ای اظهار داشت:  در مراسم دیدار با بانوان شاغل در سازمان مواردی در حوزه کاری، توسط همکارانم بصورت تریبون آزاد مطرح شد؛ ازجمله این موضوعات پیگیری و رسیدگی به حقوق به‌حق پرسنل، بررسی موارد اعلام‌شده توسط اعضای هیئت‌علمی پژوهشگاه سازمان و احقاق جایگاه ویژه کارکنان خدوم صنعت هسته‌ای بود. در این مسیر تهیه سند راهبردی و جامع توسعه در صنعت هسته‌ای از دیگر برنامه‌های مهم در حال اجرای سازمان است و ایجاد این سند به حرکت یکپارچه و مؤثر اقدامات صنعت هسته‌ای کمک شایانی خواهد کرد و پیشرفتی ماندگار از خود به یادگار خواهد گذاشت.
اسلامی در پایان گفت : از درگاه ایزد منان می‌خواهم که بتوانیم با اتخاذ سیاست‌های صحیح مدیریتی و با تدبیر، استعداد محوری و شایسته‌گزینی مسیر رشد را برای جامعه هموار کنیم و در این رهگذر از ظرفیت حداکثری بانوان سرزمینمان به نحوی شایسته بهره‌برداری نماییم .

رئیس سازمان انرژی اتمی: مادران، سازندگی جامعه را تعالی می‌بخشند