نهایی شدن طرح سوت‌زنی در کمیسیون قضایی مجلس

خبرگزاری فارس :

 

حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به طرح سوت زنی در کمیسیون قضایی، اظهار داشت: این طرح در کمیسیون در حال نهایی شدن است و به زودی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد آمد.

وی ادامه داد: در طرح سوت زنی آمده است افرادی که به عنوان حقیقی یا حقوقی سوت زنی می‌کنند از نظر امنیتی، مادی و معنوی مورد حمایت دولت قرار بگیرند.

نوروزی افزود: هر یک از شهروندان و سازمان های مردم نهاد می­‌توانند اطلاعات خود درباره اموال نامشروع اشخاص مشمول این بخش را به دادستان کل کشور اعلام کنند. دادستان کل مکلف است طرق قابل دسترسی را برای اعلام گزارش­‌های مردمی ایجاد و اعلام کند.

وی گفت: در طرح سوت زنی پیشنهاد شده دولت سیستمی را پایه گذاری کند تا افراد بتوانند در آن سیستم سوت زنی کنند و موارد فساد و موضوعات دیگر را در آن جا ثبت کنند تا مراجع ذی صلاح به آن ها رسیدگی کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: این طرح حدود 45 ماده دارد که تا کنون 35 ماده آن در کمیسیون بررسی شده و بعد از اتمام مواد باقی مانده این طرح به صحن علنی مجلس خواهد آمد.


نهایی شدن طرح سوت‌زنی در کمیسیون قضایی مجلس