جدیت ایران در مذاکرات وین / مجلس همراه و هماهنگ با تیم مذاکره کننده است

خبرگزاری ایرنا :

«فریدون عباسی» در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان اینکه ایران در مذاکرات وین پیشنهادات عملی و جدی ارائه کرده است، گفت: تیم مذاکره کننده کشورمان از حمایت و پشتیبانی مجلس برخوردار است. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران، راه مذاکرات را برای وزارت امور خارجه مشخص کرده است.

عباسی با بیان اینکه هیات مذاکره کننده بر مبنای حفظ دستاوردهای نظام حرکت می‌کند، گفت: هیات مذاکره کننده با توجه به تعهدات ایران، حرف‌های اساسی برای گفتن دارند، طرف‌های اروپایی و آمریکایی پایبند به تعهدات خود نبودند لذا باید برای ادامه مذاکرات ابتدا کلیه تحریم‌ها علیه ایران را  لغو کنند، ایران نیز بعد از راستی آزمایی لغو تحریم‌ها به همه تعهدات برجامی خود پایبند خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخی کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه تحت تاثیر رژیم صهیونیستی درصدد به انحراف کشاندن مذاکرات هستند؟ افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال تضعیف توانمندی‌های کشور در بعد سیاست خارجی است و این روش را دنبال می‌کند اما در این کار موفق نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، هشتمین دور از گفت‌وگوهای رفع تحریم عصر روز گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات مورد ارزیابی قرار گرفته و در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگوها بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

جدیت ایران در مذاکرات وین / مجلس همراه و هماهنگ با تیم مذاکره کننده است