موارد ابتلا به کرونا در روسیه رکورد زد/ افزایش 10 برابری بیماران کرونایی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از بیزنس‌استاندارد، روسیه رکورد تازه‌ای را در شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا را به ثبت رسانده که نسبت به یک ماه گذشته ده برابر افزایش یافته است.

بنا بر اعلام مرکز ملی اطلاعات ویروس کرونا در روسیه، بیش از ۱۸۹ هزار نفر در روز شنبه مبتلا به کووید ۱۹ شدند که نسبت به روز گذشته آن ۲۸۰۰ مورد بیشتر بود و افزایشی که از اواسط ژانویه آغاز شد؛ زمانی که موارد جدید روزانه حدود ۱۷۰۰۰ مورد بود.

روند ایمن‌سازی عمومی یا واکسیناسیون در روسیه در روسیه تسریع شده و برآورد می‌شود در هر روز بیش از ۳۰۰ هزار نفر بتوانند دوز اول واکسن را دریافت کنند.

اگرچه تعداد موارد ابتلا به عفونت در هفته‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته، کارگروه همه‌گیری کووید-۱۹ گزارش داد که مرگ و میر روزانه ناشی از این بیماری ثابت یا اندکی در حال کاهش است.

با وجود افزایش روزافزون عفونت‌ها، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، پیش از این به انجمن تجاری برتر روسیه گفت که مقامات هیچ برنامه‌ای برای قرنطینه یا سایر محدودیت‌های اضافیندارند. علاوه بر این، دولت محدودیت‌های هفت روزه ایزوله سازی را برای کسانی که با بیماران کووید-۱۹ در تماس هستند، لغو کرده است.

 

 


موارد ابتلا به کرونا در روسیه رکورد زد/ افزایش 10 برابری بیماران کرونایی