نحوه فعالیت آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد/ تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی

خبرگزاری ایسنا

 به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه تربیت مدرس و با توجه به مصوبات و توصیه‌های ستاد ملی کرونا و شرایط بحرانی بیماری کووید-۱۹ (سویه اُمیکرون) و وضعیت قرمز شهر تهران و با توجه به هشدار مدیر سلامت و بهداشت این دانشگاه در خصوص شرایط موجود، بخشنامه جدید نحوه فعالیت های دانشگاه تربیت مدرس تحت شرایط جدیدی انجام می‌شود. 

بر این اساس کارگاه‌های آموزشی و دروس دوره دکتری این دانشگاه همانند دروس دوره کارشناسی ارشد تا روشن شدن وضعیت سویه اُمیکرون کووید-۱۹ و ابلاغ مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان دکتری ورودی ۹۸ به بعد و کارشناسی ارشد ورودی ۹۹ به بعد، تا روشن شدن وضعیت سویه اُمیکرون کووید-۱۹ و ابلاغ مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد و تا آن زمان باید خوابگاه‌های دانشجویی تخلیه شوند.

دانشگاه تربیت مدرس همچنین اعلام کرد که فعالیت آزمایشگاه‌ها در سطح ۳ (اعمال بیشترین محدودیت ها) اعلام می شود و تا مشخص شدن وضعیت همه گیری سویه اُمیکرون و ابلاغ مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، همه واحدها باید بر مبنای سطح ۳ عمل نمایند.

ورود دانشجویان بومی به دانشگاه تربیت مدرس و آزمایشگاه‌ها، که از خوابگاه استفاده نمی کنند با توجه به سطح ۳(اعمال بیشترین محدودیت ها) و با مجوز گروه و با رعایت مصوبات ابلاغی و مسئولیت ریاست دانشکده‌ها/پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی قابل بررسی و انجام است.

همچنین، دفاع از پایان نامه‌ها و رساله‌ها، تا مشخص شدن وضعیت همه گیری سویه اُمیکرون کووید-۱۹ و ابلاغ مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، به صورت غیرحضوری یا به صورت ترکیبی (حضوری و غیرحضوری) به تشخیص گروه و دانشکده انجام می شود.

وضعیت حضور کارمندان این دانشگاه نیز به صورت ۵۰درصد حضوری و ۵۰ درصد دورکاری از کارمندان هر واحد تعیین گردیده است. همچنین عضو دورکار در ساعت اداری باید پاسخگوی تلفن و انجام کارها از طریق نرم افزارهای دانشگاه (چارگون، گلستان و …) باشد.

اولویت دورکاری برای جانبازان با سابقه بیماری تنفسی، کارکنان بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، زنان باردار و بانوان دارای فرزند خردسال می باشد.

با اعلام دانشگاه تربیت مدرس، حضور اعضای هیأت علمی به صورت ۵۰ درصد در هفته حضوری و ۵۰درصد در هفته دورکاری اعلام شده است. در این صورت، اعضای هیات علمی موظف هستند با مشخص کردن زمان حضور و اطلاع به دانشجویان و همچنین مشخص کردن راه‌های ارتباطی در زمان عدم حضور، اطلاع رسانی نمایند.

 

نحوه فعالیت آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد/ تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی