طراحی 3 سخت‌افزار بومی برای توانمندسازی صنایع در ارائه آموزش مجازی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، ۳ سخت‌افزار «مجموعه آموزشی FMS»، «مجموعه آموزشی پژوهشی آزمایشگاه آنتن» و «ست آموزشی جستجوگر انرژی خورشیدی» به دست فناوران ایرانی طراحی شده است تا در بستر آموزش دیجیتال به کاربران در توسعه محصولات و کسب‌وکار خود کمک کند.

مجموعه آموزشی FMS

مجموعه آموزشی سیستم‌های تولید انعطاف پذیر، با هدف آموزش تکنولوژی FMS، تجهیزات پنوماتیکی، کنترلی، ربات‌های صنعتی (پالتایزر و کارتزین) و انواع CNC، در انواع فرایندهای صنعتی نظیر صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، سیمان و غیره کاربرد زیادی دارند طراحی و ساخته شده است.

مجموعه آموزشی پژوهشی آزمایشگاه آنتن

مجموعه آزمایشگاهی آنتن، در حوزه آموزشی، برای تجهیز آزمایشگاه آنتن و مایکروویو دانشگاه‌ها و در حوزه پژوهشی، برای اندازه‌گیری متغیرهای تست عملی و ارزیابی آنتن‌ها و مولدهای سیگنال مایکروویو مورد طراحی در پروژه‌های دانشگاهی و صنعتی، کاربرد دارد.

همچنین به عنوان یک مشخصه متمایزکننده، در این مجموعه تلاش شده است اصول طراحی آنتن با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی این حوزه آموزش داده شود.

ست آموزشی جستجوگر انرژی خورشیدی

ست آموزشی جست و جوگر خورشید یک محوره یک نوع شبیه‌ساز برای نیروگاه‌های خورشیدی با قابلیت جست و جوی خورشید در یک محور است که قابلیت آموزش و کار با یک سیستم Sun Tracking واقعی را در اختیار کاربر می‌گذارد.

همه این محصولات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان به تولید رسیده‌اند و روانه بازار شده‌اند. این سخت‌افزارها در زمینه توسعه آموزش دیجیتال طراحی شده‌اند و بازار آنها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونق گرفته است.

 


طراحی 3 سخت‌افزار بومی برای توانمندسازی صنایع در ارائه آموزش مجازی