ضرورت پیگیری ساماندهی استخدام کارکنان قوه قضاییه در قانون برنامه هفتم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت اول قوه قضاییه، جلسه هماهنگی معاونین قوه قضاییه و وزیر دادگستری به منظور پیگیری و برنامه ریزی برای تدوین بخش‌های مرتبط در قانون برنامه هفتم و سیاست‌های کلی نظام، به ریاست معاون اول قوه قضاییه و با شرکت معاونین راهبردی، مالی و پشتیبانی، منابع انسانی و امور فرهنگی، حقوقی و امور مجلس و وزیر دادگستری تشکیل شد.  

در این جلسه معاون اول قوه قضاییه با اعلام اینکه سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه در آستانه ابلاغ است، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری دولت و مجلس و درج مواد قانونی مناسب در لایحه برنامه هفتم توسعه، تا حد زیادی مشکلات قوه قضائیه به ویژه در حوزه مالی، منابع انسانی و تشکیلات اداری رفع شود.  

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق گفت: در سیاست‌های کلی برنامه ششم و سیاست‌های امنیت قضایی و نیز احکام انتصاب رؤسای قوه قضاییه، رهبر معظم انقلاب، اصولی کلی را ترسیم فرموده‌اند که بیانگر نگاه روشن و عمیق معظمٌ له به دستگاه قضایی و جایگاه آن است که لازم است از سوی مقامات اجرائی و تقنینی مورد عنایت قرار گیرد.  

معاون اول قوه قضاییه از کلیه معاونان خواست با همکاری وزیر دادگستری از همین امروز با رویکرد حل مشکلات اصلی قوه قضاییه، با همکاری یکدیگر کارهای انجام شده قبلی در لایحه برنامه هفتم توسعه را پیگیری و تکمیل کنند. وزیر دادگستری نیز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در مورد مسائل مالی و معیشتی و اداری قوه قضاییه، ابراز امیدواری کرد که در قالب احکام برنامه توسعه هفتم مشکلات این قوه حل و فصل شود.  

امین حسین رحیمی بر عزم جدی وزارت دادگستری برای تعامل با معاونت‌های ذیربط در قوه قضاییه و نیز پیگیری رفع مشکلات قوه قضاییه در مجلس و دولت تأکید کرد.  

در ادامه جلسه هر یک از معاونین قوه قضاییه به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته و ضمن تأکید بر اینکه استقلال مالی و اداری قوه قضاییه از جمله موارد مهم و ضروری و اولویت دار دستگاه قضائی است، گزارشی از اقدامات انجام شده قبلی خود را در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه و در مورد همکاری با یکدیگر اعلام آمادگی کردند.  

در این جلسه مقرر شد کارگروه تخصصی ذیربط معاونت راهبردی مرکب از نمایندگان تمام معاونت-های مربوط و وزارت دادگستری به طور مستمر هر دو هفته یک بار تشکیل و معاونت راهبردی هر ماه گزارش پیشرفت امور را ارائه کند و جلسه معاونین و وزیر دادگستری با معاون اول قوه قضاییه هر دو ماه تا حصول نتیجه نهایی تشکیل شود.

ضرورت پیگیری ساماندهی استخدام کارکنان قوه قضاییه در قانون برنامه هفتم