ارائه اطلاعاتی درباره زمان شاه به کسانی که آن روزها را ندیدند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، در ایام دهه فجر و جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتشارات کتاب جمکران از کتاب چاپید شاه (اندر احوالات امانت‌داری و مملکت داری پهلوی ها) رونمایی کرد.

این مراسم با حضور نویسنده اثر، سپیده انوشه، دست اندرکاران تهیه کتاب و دو نفر از چهره های مبارز ایام پیروزی انقلاب اسلامی روز پنج شنبه ۱۴ بهمن در روز میلاد امام باقر (ع) در مسجد مقدس جمکران و در فروشگاه خانواده و سبک زندگی برگزار شد.

در این مراسم طبا از فعالین انقلابی، از چاپ این کتاب که با استفاده از تصاویر گزارشی اطلاعاتی از دوران پهلوی به مخاطبان می دهد تقدیر و تشکر کرد و چنین کتاب هایی را برای نسل امروز ضروری دانست.

وی با تاکید بر سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر غیرت دینی به بیان خاطراتی از قیام ۱۹ دی پرداخت و منشا قیام ۱۹ دی را که منجر به ۲۲ بهمن شد بحث غیرت دینی معرفی کرد و آن را زمینه ساز انقلاب دانست.

سپس شجاع فرد، دیگر فعال انقلابی از آخرین روزهای منتهی به انقلاب و ضبط و پخش اعلامیه ها و سخنرانی های امام از فرانسه و نوفل لوشاتو و حضورشان در کنار امام در مدرسه علوی خاطراتی را بیان کرد.

پس از آن انوشه نویسنده کتاب از دغدغه نوشتن چنین اثری و سختی ترکیب زبان طنز با تاریخ صحبت کرد و گفت: هدف از نوشتن این اثر دادن اطلاعات و آمار به نسل امروز است تا صرف بیان زمخت تاریخ نباشد.

وی افزود: تلاش کردم در این کتاب درباره ارتش پهلوی اطلاعات درستی دهم و درباره مواردی که گفته می شود جزو محسنات پهلوی هاست برای نسلی که آن دوران را ندیده و اکنون توسط شبکه های ماهواره‌ای با آن دوران آشنا می شود حقایق گفته شود.

در پایان مراسم نیز مهمانان کتاب را امضا کردند و هدایایی برای تقدیر و تشکر از زحماتشان به آنها اهدا شد.

مستند روایی چاپید شاه به دوران حکومت پهلوی اول و دوم می پردازد و عکس های مستند و تصویرسازی های جذابی دارد.

کتاب چاپید شاه (اندر احوالات امانت‌داری و مملکت داری پهلوی ها) نوشته سپیده انوشه در ۱۷۶ صفحه با قیمت ۱۱۰ هزار تومان به تازگی وارد بازار کتاب شده است.

ارائه اطلاعاتی درباره زمان شاه به کسانی که آن روزها را ندیدند