سردار سلیمانی با سازماندهی مردم عادی پیروزی های زیادی رقم زد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز شنبه در مراسم دومین یادواره ملی و بین الملی «رفیق خوشبخت ما» در مرکز توان بخشی هلال احمر با بیان اینکه حاج قاسم یک فرمانده نظامی موفق بود، افزود: در طول تاریخ، فرماندهان نظامی داشته‌ایم که نامشان زنده مانده اما در تاریخ گذشته و عصر جدید هیچ کدام قابل مقایسه با سردار سلیمانی نیستند.

وی ادامه داد: وجه مشترک فرماندهان نظامی، سلاح و نیروی در اختیار آنها بوده اما نقطه متفاوت سردار سلیمانی استعداد و استفاده از امکاناتی بود که در اختیار ایشان قرار داشت.

قاضی زاده با اشاره به اینکه حاج قاسم، حقانیت خود را به مردم ثابت کرد و مردم زیادی را پای کارآورد و آنها را آموزش داد، افزود: او وقتی انسانی در حوزه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی، جنگ و سیل دچار مشکل می‌شد، برای کم کردن مشکلات آنها مسائل را پیگیری می‌کرد و هر کجا قدم می گذاشت در عمران، آبادانی، محرومیت‌زدایی، توسعه، اشتغال حوزه‌های امنیتی، اقتصادی و اجتماعی آثار حضورش مشهود بود.
 

** شهید سلیمانی اسوه‌ ارزشمند برای جوانان کشور است

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی اسوه‌ و الگوی ارزشمند برای جوانان کشور است.

وی با تاکید بر اهمیت الگوسازی از شخصیت‌های بزرگ و والای ملی و دینی تاکید افزود: سال گذشته گام نخست، یادواره شهید بزرگوار به شکل عالی و والایی برگزار شد و امسال نیز گام دوم آن با تلاش همکاران در جمعیت هلال احمر آغاز شده است‌. با توجه به‌ اینکه انسان‌ در طول تاریخ نیازمند الگو و اسوه بوده است، این آیین می‌تواند الگوی مناسبی را  به جوانان ما معرفی کند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اخلاص در عمل، سردار سلیمانی را در تاریخ ماندگار کرد، گفت: قهرمانان شجاع و فداکار بسیاری در طول تاریخ وجود داشتند اما هیچ‌ یک از این چهره‌ها به میزان سردار سلیمانی همه‌ دل‌ها را به خود جذب نکرده است و یکی از دلایل این محبوبیت، اخلاص در عمل بوده است که در رفتار سردار شهید محسوس و آشکار بود.

سردار سلیمانی با سازماندهی مردم عادی پیروزی های زیادی رقم زد

وی با بیان اینکه مکتب سردار سلیمانی در امتداد مکتب امام حسین(ع) و اهل بیت علیه‌السلام بود، خاطرنشان کرد: شهید سردار سلیمانی فرزند عاشورا و درس‌آموخته مکتب سیدالشهدا بود.

نماینده، ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر تاکیدکرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یک انسان ساده‌ بود که با اخلاصی که در عمل داشت، تجلیل بسیاری از مردم در سراسر دنیا را جذب خود کرد.

وی با اشاره به ظرفیت میلیونی سازمان جوانان هلال احمر گفت: جوانان جمعیت باید شهدای گرانقدر را به عنوان شاخص و الگوی خود در مسیر زندگی قرار دهند و سردار شهید قاسم سلیمانی در امتداد مکتب اهل بیت، الگوی بسیار خوبی برای همه و به ویژه برای نسل جوان است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر بر لزوم بهره‌گیری از خصوصیات این شهید بزرگوار همچون تقوا اخلاص، احسان و نیکوکاری تاکیدکرد و افزود: باید به جوانان‌ بیاموزیم سودمند بودن و در خدمت جامعه بودن را یادبگیرند که این جشنواره می‌تواند راهی برای تحقق این اهداف باشد.

سردار سلیمانی با سازماندهی مردم عادی پیروزی های زیادی رقم زد