سرپرست اداره کل موزه‌های کشور منصوب شد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی با صدور حکمی مرتضی ادیب‌زاده را به سمت سرپرست اداره‌کل موزه‌ها منصوب کرد.

در حکم دکتر علی دارابی برای مرتضی ادیب زاده آمده است:

«اهتمام بایسته بر امر آموزش و پژوهش، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، تشکیل شورای راهبردی و هیئت امنایی موزه‌ها، توجه بایسته بر دیپلماسی مو‌زه‌های در شرایط کنونی و افزایش سطح همکاری‌ها با سایر کشورها، تقویت و حمایت بیشتر از بخش خصوصی و نهادهای غیر دولتی، افزایش تعاملات و همکاری با سایر نهادها و دستگاه‌های دولتی، تدوین سند و چشم انداز “موزه و نقش آن‌ها در توسعه پایدار” از جمله اولویت‌های کاری جناب‌عالی است.»
علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی در نشست معارفه ادیب‌زاده به عنوان سرپرست اداره‌کل موزه‌ها، با اشاره به جایگاه موزه‌ها در کشور گفت: «امروز موضوع آموزش و پژوهش در موزه‌ها باید اولویت کار قرار گیرد. همکاری با دستگاه‌ها و و ارتقای دیپلماسی فرهنگی بخشی از ماموریت اداره‌کل موزه‌ها باید باشد».

در ادامه مرتضی ادیب زاده سرپرست اداره‌کل موزه‌ها ضمن تشکر از حسن اعتماد قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی به اهمیت و ضرورت آموزش اشاره کرد و گفت: امروز با پیشرفت جوامع ضرورت دارد موضوع آموزش و ارتقای همکارانمان در موزه‌ها به عنوان یک اولویت دنبال شود.

مرتضی ادیب‌زاده فارغ التحصیل دکترای باستان‌شناسی، مدرس دانشگاه و پیش از این معاون سابق میراث‌فرهنگی استان تهران بود.
در پایان علی دارابی از زحمات محمدرضا کارگر تشکر کرد و او را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

ضعف ایران در حفاظت و توسعه کیفی موزه‌ها/ وقتی افزایش تعداد موزه‌ها با ارتقاء کیفیت آن‌ها همراه نیست

سرپرست اداره کل موزه‌های کشور منصوب شد