پای ابراهیم حاتمی‌کیا به «چله سیمرغ» باز شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ششمین شماره از ویژه‌نامه چله سیمرغ ایرنا به مناسبت اکران درام جاسوسی و امنیتی هناس با معرفی ۱۰ فیلم امنیتی تاریخ سینمای ایران آغاز می‌شود. در این بخش شرحی کوتاه از فیلم‌هایی چون به رنگ ارغوان ساخته ابراهیم حاتمی کیا، قلاده‌های طلای ابوالقاسم طلایی، روباه بهروز افخمی، سیانور از بهروز شعیبی، بادیگارد از حاتمی‌کیای پدر، ماجرای نیمروز محمدحسین مهدویان، شبی که ماه کامل شد نرگس آبیار، دیدن این فیلم جرم است از رضا زهتابچیان و روز صفر سعید ملکان می‌خوانیم.

پای ابراهیم حاتمی‌کیا به «چله سیمرغ» باز شد

بخشی از صفحه دوم جلد ششم از ویژه نامه چله سیمرغ، در نقدی تحت عنوان اشتیاق برانگیخته نشده به ناکامی هناس در ادای دین به دانشمندان هسته‌ای کشور می‌پردازد و در بخش دوم این صفحه درباره تاثیر این فیلم روی شهره پیرانی، همسر شهید داریوش رضایی نژاد، که سوژه ساخت هناس بود، می‌خوانیم.

بخش پایانی این ویژه نامه نیز به مهمترین بخش‌های نشست رسانه‌ای فیلم شب طلایی اختصاص دارد و ماجرای ابتلای ابراهیم حاتمی کیا و تفاوت در جهان‌های حاتمی‌کیای پدر و پسر را روایت می‌کند.

پای ابراهیم حاتمی‌کیا به «چله سیمرغ» باز شد

ایرنا به عنوان یکی از رسانه‌های مستقر در خانه جشنواره، پیشگام چاپ این ویژه نامه میان دیگر رسانه‌های حاضر در فجر چهلم محسوب می شود.

چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور ۲۲  فیلم در بخش «سودای سیمرغ»، ۱۰ فیلم در بخش «فیلم کوتاه» و هشت فیلم در بخش «مستند» از ۱۱ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده در برج میلاد به عنوان خانه جشنواره، برگزار می‌شود. فیلم‌های این دوره از جشنواره در سینماهای ۳۱ استان در سراسر کشور اکران خواهد شد.

پای ابراهیم حاتمی‌کیا به «چله سیمرغ» باز شد