پای پنج دانشگاه کشور به چهلمین جشنواره فیلم فجر باز شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از جشنواره فیلم فجر، همزمان با چهلمین جشنواره فیلم فجر، ۱۰ وبینار سینمایی با مشارکت بخش فرهنگی جشنواره و با هدف استمرار فضای گفت و گو و اندیشه‌ورزی در سطح جامعه در پنج دانشگاه و یک مرکز مطالعات راهبردی برگزار می شود.

از دیگر اهداف این نشست‌ها می‌توان به زمینه‌سازی برای توسعه مطالعات، ایجاد آشنایی مخاطبان و علاقه مندان به مباحث گفتمانی و اندیشه‌ای نسبت به سینما اشاره کرد.

بسترسازی برای آشنایی بیشتر فعالان و علاقه مندان به سینما با دانش و موضوعات علوم انسانی در کنار تکنیک و فنون سینمایی از جمله اهداف دیگر این نشست‌هاست.

پای پنج دانشگاه کشور به چهلمین جشنواره فیلم فجر باز شد

عناوین وبینارها در مراکز مطالعاتی و دانشگاه‌های مختلف به این شرح اعلام شد:

دانشگاه تهران: آینده سینمای ایران، چالش‌ها و فرصت‌ها/ روانشناسی سینما؛ تاثیر فیلم برمخاطب/ بازاریابی در سینمای ایران

دانشگاه سوره: دانش آکادمیک و سینمای معاصر/ دانشگاه یا مدرسه؟ مسأله این است

مرکز مطالعات راهبردی ژرفا: سینما و قدرت روایت

دانشگاه هنر: جوان گرایی در سینمای ایران

دانشگاه صداوسیما: سینما در دوران پساتلویزیون

دانشگاه امام صادق(ع): جریان‌شناسی فرهنگی سینمای پس از انقلاب ایران/ سینمای ملی ایران؛ مسائل و راهبردها

این وبینارها که در محل دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، طبق برنامه ریزی ستاد جشنواره فیلم فجر همزمان از طریق یکی از پلتفرم‌ها برای همه علاقه مندان در سراسر کشور و به‌صورت زنده در محوطه اجتماعات مرکز اصلی برگزاری جشنواره برای مهمانان جشنواره قابل دسترسی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، چهلمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در تهران برگزار خواهد شد. فراخوان این دوره از جشنواره در ۱۹ آبان ۱۴۰۰ منتشر شد و آثار متقاضی تا ۳۰ آبان فرصت نام‌نویسی داشتند. در این جشنواره ۹۴ فیلم بلند سینمایی متقاضی حضور در این دوره بودند که از میان آنها ۷۴ فیلم به هیأت انتخاب جشنواره ارایه شد.

پای پنج دانشگاه کشور به چهلمین جشنواره فیلم فجر باز شد