رئیس قوه قضائیه: پادگان ارتش از شهر مشهد خارج شود!

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، با اشاره به دستور هفته گذشته خود ناظر بر حل و فصل جدی و فوری اختلاف میان شهرداری مشهد با ارتش پیرامون موضوع جابجایی پادگان مشهد از داخل شهر و انتقال آن گفت: رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح موضوع بلاتکلیفی جابجایی پادگان مشهد پس از 12 سال و اختلافاتی که در این زمینه میان ارتش و شهرداری مشهد وجود دارد را با جدیت مضاعف پیگیری و تمامی جلسات و اقدامات ناظر بر این موضوع را صورتجلسه کند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: حل و فصل موضوعاتی از قبیل موضوع فوق‌الذکر که 12 سال است به نتیجه نرسیده، نباید مشمول مرور زمان شود و باید با فوریت و جدیت نسبت به رفع آنها اقدامات مقتضی را ترتیب داد.

حجت‌الاسلام پورخاقان، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح نیز طی سخنانی در همین زمینه از برگزاری جلسه‌ای مشترک طی هفته گذشته با امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش که نمایندگی کلیه اراضی متعلق به ارتش را دارد، خبر داد و اظهار کرد: به دنبال دستور رئیس قوه قضائیه در سفر استانی به خراسان رضوی مقرر شد ادامه این مباحث در مشهد و با حضور سایر مقامات شهری و استانی این شهر پیگیری شود.

وی با بیان اینکه سازمان قضائی نیروهای مسلح مقدمات حل و فصل اختلافات میان شهرداری مشهد و ارتش در خصوص جابجایی پادگان مشهد را فراهم کرده و این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهد کرد، گفت: همانگونه که شهردار مشهد، نظر نهایی سازمان قضائی نیروهای مسلح را در خصوص این موضوع فصل‌الخطاب دانسته بود، امیر حیدری نیز سازمان قضائی نیروهای مسلح را به عنوان «حَکَم» در این ماجرا شناخت.

حجت‌الاسلام صادقی، رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه نیز در این جلسه از رئیس دستگاه قضا به جهت ابلاغ دستورالعمل ساماندهی حل و فصل اختلافات از طریق داوری، قدردانی کرد.

وی همچنین از برگزاری آیین تحلیف اولین گروه میانجی‌گران که روز گذشته در دادستانی کل کشور و با حضور حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور صورت گرفت خبر داد و گفت: عمده کار میانجی‌گران به واسطه حمایت‌ دادستان‌ها پیش می‌رود و دادستان کل کشور نیز در همین راستا دستور دادند که شیوه ارجاع پرونده‌ها به میانجی‌گران در اسرع وقت تدوین و به دادستان‌های سراسر کشور ابلاغ شود.

غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه از آغاز به کار دور سوم نشست کمیته تحقیق مشترک رسیدگی به جنایت ترور شهید سلیمانی و همرزمانش از فردا به مدت 2 روز در بغداد خبر داد و گفت: طی جلسه هماهنگی که روز گذشته با نمایندگان دستگاه‌های ذیربط برگزار شد مقرر شد که دور چهارمی برای نشست این کمیته وجود نداشته باشد اما  همچنان مبادله اسناد و اطلاعات ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: دادستانی تهران کیفرخواست اقدام جنایتکارانه در ترور شهید سلیمانی را تا قبل از پایان سال آماده کرده و برای دادگستری ارسال خواهد کرد.

بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این نشست گفت: مجموع کل اسناد مالکیت دولتی صادره در 9 ماه نخست امسال 136 هزار و 781 فقره بوده که در مقایسه با 9 ماه نخست سال گذشته افزایش 91 درصدی داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: میزان ازدواج‌های ثبت شده در دفاتر ثبت ازدواج نیز طی 9 ماه نخست امسال 452 هزار و 135 فقره بوده که در مقایسه با 9 ماه سال ابتدایی گذشته افزایش 6 درصدی را نشان می‌دهد.

محسنی‌اژه‌ای: استفاده از سلاح با رعایت قانون، هیچ مسئولیت جزائی و مدنی برای مأمور ندارد

رئیس قوه قضائیه: پادگان ارتش از شهر مشهد خارج شود!