جواد هاشمی: مکتب سلیمانی دستمایه تولید آثار تئاتری و سینمایی قرار گیرد

خبرگزاری ایرنا :

سیدجواد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر ایرنا اظهار داشت: تمام ارکان فرهنگی و هنری باید بر این مهم اتفاق نظر داشته باشند که آن اتفاقی که قاتلان زنده‌نام شهید حاج‌قاسم سلیمانی بعد از ترور ناجوانمردانه سردار دل‌ها در نظر داشتند نه تنها محقق نشد که درست برعکس انتظار آنها که گمان می‌کردند با ترور فرمانده محور مقاومت، مساله مقاومت به نقطه پایان خود می‌رسد، با شور و مجاهدت بیشتری از سوی عاشقان حاج قاسم و تمامی عاشقان و مدافعان حرم پیگیری شد و استمرار پیدا کرد.

تلاش ارکان نظام فرهنگ و هنر باید بر آشکار ساختن مقاصد قاتلان سردار سلیمانی باشد

وی ادامه داد: درست به سبب این مهم است که تکلیف و رسالت تمام ارکان نظام فرهنگ و هنر کشور باید بر آشکار ساختن مقاصد قاتلان سردار سلیمانی به هر نحوی که شده ‌استوار باشد. آنها به کمک هنرمندان و تولیدات هنری چه در قالب نمایش و چه در قالب‌های دیگر باید نشان دهند اصل ماجرا چیست. دشمنان تفکر مقاومت در برابر استعمار و سلطه‌جویی به سبب محقق نشدن اهداف‌شان از ترور و شهادت حاج قاسم، حالا در ناامیدی به سر می‌برند.

بازیگر نمایش عزیز مایی با اشاره به شناخت جامعه از شخصیت سردار ادامه داد: اگر مردم او را نمی‌شناختند شاهد حضور میلیونی عموم مردم در مراسم وداع با پیکر سردار دل‌ها نبودیم.

اصل ماجرا این است که چرا او را به شهادت رساندند و حال شهادت او بیشتر از دوران حضورش خاری برای چشم دشمنان شده‌است. این نکته مهمی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود

جواد هاشمی: مکتب سلیمانی دستمایه تولید آثار تئاتری و سینمایی قرار گیرد

هنوز در مرکز خورشید شهادت سردار دل‌ها هستیم

کارگردان نمایش‌های مظلوم اول، غریب کوفه و خورشید غدیر با بیان آنکه با وجود گذشت دو سال از سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی ما هنوز در مرکز خورشید شهادت سردار دل‌ها هستیم و خیلی نتوانسته ایم کارهای بزرگ و جریان‌سازی داشته باشیم، تصریح کرد: این همان رسالتی است که بر دوش نسل‌های جوان امروز و آینده‌سازان فردای فرهنگ و هنر کشورمان قرار دارد.

هنوز برای رسیدن به  آن پختگی برای ساخت آثار تئاتری و سینمایی هم شان و تراز زیست و شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فاصله زیادی داریم. هرچه بیشتر پیش می‌رویم اطلاعات جدیدی درباره شخصیت سردار سلیمانی، آن اتفاق بزرگ تاریخی در مسیر مقاومت ایشان و شهادت‌شان به ما می‌رسد که باید دستمایه تولید آثار فاخر و جریان ساز در سال‌ها و نسل‌های آتی قرار گیرد

هاشمی با اشاره به آنکه برای شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نباید اشک بریزیم، ناراحت و غمگین باشیم تاکید کرد: خود سردار از این بابت خوشحال بود. چون می‌دانست انقلاب و دگرگونی بسیار چشمگیری در مساله مقاومت نه تنها در کشورمان که در جهان ایجاد کرده است. خود را سرباز معرفی کرد و بارها شنیدیم که غایت آرزوی خود را شهادت می‌دانست. این همان «مکتب سلیمانی» است که باید دستمایه محوری تولید آثار تئاتری و سینمایی قرار گیرد.

https://dailybulletin.ir/09/01/2022/%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%87%d8%a7%d8%b4%d9%85%db%8c-%d9%85%da%a9%d8%aa%d8%a8-%d8%b3%d9%84%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af/