واکسن های کرونا برای کودکان مورد تایید سازمان غذا و دارو است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد هاشمی درخصوص انتشار مطالب خلاف واقع در فضای مجازی مبنی بر تزریق واکسن های تایید نشده به کودکان، اظهار داشت: همان گونه که معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز روز گذشته تاکید کرد، واکسن های مناسب کووید۱۹ برای تزریق به کودکان، در مجامع و کمیته های تخصصی همچون کمیته علمی کشوری کرونا، کمیته ملی واکسن کووید۱۹ و ستاد ملی مقابله با کرونا، تایید و تصویب شده است.  

وی افزود: تا کنون همه واکسن های تایید و مصرف شده در کشور به تایید سازمان غذا و داروی ایران رسیده اند و مصرف آن، نیازمند هیچ مجوزی از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا نیست.

به گزارش ایرنا، کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت ۲۰ بهمن ماه گفت: هر واکسنی برای هر گروه سنی که بخواهیم اعلام کنیم مجوز توسط سازمان غذا و دارو اخذ شده و با توجه به تمام شواهد و تایید سازمان جهانی بهداشت ۲ واکسن سینوفارم و پاستوکووک برای کودکان استفاده می‌شود.

محمد هاشمی سرپرست مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با هشدار نسبت به خطر اومیکرون برای کودکان و آمار ۲۰ درصدی بستری‌های تنفسی ‌کرونا در این گروه سنی، اعلام کرد: والدین می توانند برای واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۲ سال به مراکز در سراسر کشور مراجعه کنند.

طبق پروتکل‌ها، واکسن های مناسب گروه سنی کودکان، سینوفارم و پاستوکووک است که در دو نوبت تزریق می شود.

واکسن های کرونا برای کودکان مورد تایید سازمان غذا و دارو است