توزیع جهیزیه به دختران یتیم توسط خیرین بی‌نام استان فارس

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ همکاری خیرین و نیکوکاران با کمیته امداد از سال‌های گذشته در استان‌های مختلف آغاز شده است و این روند همچنان ادامه دارد. در همین ارتباط خیرین و نیکوکاران استان فارس نیز در راستای خدمت‌رسانی به نیازمندان، ایتام و زنان بی‌سرپرست وارد میدان شده‌اند.

گروه خیرین بی‌نام استان فارس، گروهی که در تمام عرصه‌های خدمت و خدمات‌رسانی به اقشار مختلف و نیازمند جامعه خصوصاً مددجویان کمیته امداد بدون هیچگونه چشم‌داشتی پیشقدم بود و هیچ نامی از خودشان به جای نگذاشته‌اند. ساخت مسکن و سرپناه، تهیه جهیزیه، اشتغال، تأمین هزینه‌های درمانی، تأمین کمک هزینه تحصیلی و کمک‌های معیشتی در راستای رفاه و معیشت نیازمندان و مدجویان کمیته امداد استان فارس از سرفصل‌های فعالیت‌ها این مجموعه بوده و هست. همکاری همه‌جانبه با کمیته امداد از ابتدای شیوع بیماری کرونا از حیث کمک‌های مالی، تأمین سبدهای غدایی و امکانات بهداشتی از فعالیت‌های گسترده  بی‌وقفه این نیکوکاران بی‌نام بوده است که همچنان این روند ادامه دارد.

سعید نیاکان به عنوان یکی از خیرین در مجموعه خیرین بی‌نام استان فارس با اشاره به واگذاری پروژه مسکن “سردار دلها” توسط نیکوکاران بی‌نام، گفت: حدود 4 ماه پیش 16 واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش امداد استان فارس اعم از ایتام، خانواده‌های بی‌سرپرست واگذار شد.

وی در این باره تصریح کرد: در راستای خدمت‌رسانی بی‌منت و تکریم خانواده‌ها، واحدهای اشاره شده به همراه تمام تجهیزات مورد نیاز خانواده‌ها واگذار شد تا زندگی راحت و بدون دغدغه‌ای را سپری کنند.

نیاکان در ارتباط با هزینه تمام شده برای واحدهای اشاره شده، افزود: بر اساس اعلام امور مهندسی کمیته امداد استان فارس، منهای هزینه زمین، 14 میلیارد تومان هزینه احداث واحدها و تجهیزات شده است که این میزات به صورت کامل توسط خیرین بی‌نام تأمین و هزینه شده است.

نیکوکار استان فارس با اشاره به احداث واحدهای مسکونی در روستاها، گفت: در این بخش نیز نیکوکاران بی‌نام استان فارس در شهرستان‌ها محروم استان خانواده‌های نیازمند را شناسایی و تعدادی از خانه‌های روستایی که به دلیل افزایش قیمت مصالح امکان ادامه ساخت توسط نیازمندان را ندارند توسط کمیته‌ امداد هر شهرستان شناسایی و به تدریج و در حد بضاعت مالی نسبت به تکمیل واحدها اقدام می‌کنند که در حال حاضر  12 واحد روستایی در روستاهای شهرستان کازرون و سایر شهرستان‌ها استان فارس در حال تکمیل است.

به گفته وی،  همزمان با ولادت حضرت علی(ع) نیز قرار است 38 سری جهیزیه به دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد استان فارس، توسط خیرین بی‌نام استان واگذار شود. همچنین در پی وقوع سیل یک ماه گذشته، مبلغ 90 میلیون تومان توسط خیرین بی‌نام برای شهرستان رستم فارس در ارتباط تأمین مایحتاج عمومی و معیشتی هزینه و تحویل مسئولان امداد شهرستان شده است. ضمن اینکه تمام این فعالیت‌ها با همکاری و مساعدت تنگاتنگ کمیته امداد منطقه 2 شیراز و با حمایت همه جانبه مدیر کل کمیته امداد استان انجام شده است.

همکاری وکلای نیکوکار با کمیته امداد و حق‌الوکاله رایگان برای مددجویان + فیلم
بیش از 120 نوع خدمت توسط کمیته امداد به فقرا، محرومان و نیازمندان ارائه می‌شود
ثبت بیش از 8 هزار میلیارد تومان کمک‌ مردمی به کمیته امداد در سال 1400

https://scrapper.ir/11/02/2022/%d8%aa%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b9-%d8%ac%d9%87%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86-%db%8c%d8%aa%db%8c%d9%85-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%ae%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86/