روشنگری، ترفندها و توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

خبرگزاری ایرنا :

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب روز یکشنبه در آیین تکریم علیرضا رشیدیان رئیس سابق سازمان حج و معارفه سید صادق حسینی رییس جدید سازمان حج و زیارت که با حضور وزیر فرهنگ و جمعی از مسئولان این وزارتخانه در حال برگزاری است، افزود: مقام معظم رهبری ابهاماتی را که دشمنان ایجاد می‌کنند و عده‌ای ناآگاه در داخل کشور به آن سمت و سو حرکت می‌کنند را روشنگری کرده و سبب به نتیجه نرسیدن برنامه‌های دشمنان می‌شوند.

وی ادامه داد: توپخانه دشمنان و شبکه‌های جهنمی مختلف به صورت شبانه‌روزی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند که باید تحت امر ولی فقیه مقابل آنان ایستادگی کرد.

سرپرست حجاج ایرانی اظهارداشت: در این ارتباط، همه سازمان‌ها، دستگاه‌ها و افرادی که در این زمینه مسئولیتی دارند، عهده دار وظیفه سنگینی هستند که در یک جبهه واحد و بسیجی‌وار با شناخت نقاط قوت و ضعف باید سبب خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و شکست آنان شوند.

نواب با تاکید بر اینکه باید دشمنان و تاکتیک‌های آنان را بشناسیم، ابراز امیدواری کرد باید با روشنگری رهبر معظم انقلاب به نبرد با دشمنان برویم و با جهاد تبیین به مبارزه با آنان بپردازیم.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه پیامبر گرامی اسلام نیز بیان مسائل مختلف به مردم بوده است و خداوند در قرآن کریم در برخی آیات الهی در خصوص روشنگری و تبیین اشاره فرموده‌اند که اگر جامعه نیازی به تبیین نداشت، خدای بزرگ این مهم را در ابتدای برخی آیات عنوان نمی‌فرمودند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به ولادت حضرت علی (ع) و تبریک ایام الله مبارک دهه فجر افزود: اگر جهاد تبیین به خوبی انجام می‌گرفت در زمان شهادت حضرت امیرالمومنین عنوان نمی‌کردند که مگر امام علی (ع) هم نماز می‌خوانده است.  

جامعه‌ای که معنویت در آن حاکم است، آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی به حداقل می‌رسد
در ادامه این مراسم، سید صادق حسینی رییس سازمان حج و زیارت با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و ایام الله دهه مبارک فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷ همه معادلات دنیا در جنگ قدرت نرم را بهم زد و ثابت کرد خداجویی، خدا محوری، معنویت و عدالت محوری و عدالت پروری حرف اول را می زند.

حسینی اظهار داشت: سازمان حج و زیارت متولی این امور به خصوص در حوزه فرهنگی است و باید از بزرگترین سرمایه اجتماعی که به عهده ما سپرده شده حمایت و صیانت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال ارتقای فرهنگ زیارت باشیم، خاطرنشان کرد: ملت ایران یک ملت مذهبی است و به رغم کاهش ارزش پول ملی بر اثر تحریم‌های ظالمانه، کمترین اثر منفی در عشق به اهل بیت در مردم ایران ایجاد نشده و به محض اعلام ثبت‌نام برای اعزام به عتبات عالیات با سیل مشتاقان زیارت روبرو شدیم.

رییس سازمان حج و زیارت با قدردانی از نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل اعتماد و سپردن این مسئولیت به وی گفت: حمایت و صیانت از بزرگترین سرمایه معنوی مردم در امور حج و توسعه فرهنگ زیارت فقط بخشی از قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است و جامعه‌ای که معنویت در آن حاکم است، آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در آن به حداقل می‌رسد.

حسینی ادامه داد: اگر در این زمینه توجه بیشتری کنیم و از قدرت نرم به نحو مطلوب‌تری استفاده کنیم در داخل و خارج از کشور موفق‌تر خواهیم بود.

اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه‌ سازمان حج و زیارت
علیرضا رشیدیان رئیس سابق سازمان حج و زیارت نیز در این آیین با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و ایام الله دهه فجر گفت: رویکرد سازمان حج و زیارت در انجام همه امور خود، خدمات صادقانه، خالصانه و خاشعانه برای انجام یک واجب شرعی (حج) است که با هدف ارتقای ارزش‌های دینی، معنوی و اخلاقی انجام وظیفه می‌کند.

رشیدیان افزود: با تسهیل در امر زیارت و پرهیز از ورود و دوری از هر گونه نگاه اقتصادی یا گرایش جناحی و سلیقه‌ای در حوزه حساس و خطیر حج و زیارت انجام وظیفه کرده‌ایم و امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه اعتماد عمومی یکی از بزرگترین سرمایه‌های این سازمان در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، اظهارداشت: در سه سال گذشته به رقم وجود همه مشکلات و تعطیلی سفرها و شیوع  بیماری کرونا با عنایت مقام عظمای ولایت و نماینده محترم ایشان در امور حج و زیارت و با وجود همه آسیب‌های موجود، تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم و با تعامل خوب دستگاه‌ها و همکاران گرانقدر حج، آسیب‌شناسی‌های لازم را با ۲۰ کارگروه و ۲۰ هزار ساعت کار کارشناسی در اصلاح فرایندهای سازمان به انجام رساندیم.

رشیدیان با آرزوی توفیق الهی برای رییس جدید سازمان حج و زیارت و همه مسئولان دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در این مدت با همکاری خوب نمایندگی حوزه ولی فقیه در امور حج و دانشگاه‌ها بررسی و اصلاح بسیاری از امور حج به تصویب شورای هماهنگی حج و زیارت رسید.

روشنگری، ترفندها و توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند