روزمرگی‌های زندگی مدرن در روزگار سورمه‌ای نویسنده کتاب دوم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه داستان کوتاه «روزگار سورمه‌ای نویسنده کتاب دوم» نوشته بهار رهادوست با شمارگان هزار نسخه در ۹۶ صفحه و با قیمت ۱۷ هزار تومان توسط نشر هنوز منتشر شده است.

کتاب شامل ۱۰ داستان کوتاه به ترتیب با این عناوین است: «ساده اما سخت»، «روزگار سورمه‌ای نویسنده کتاب دوم»، «ساید افکت»، «از دور»، «جذابیتِ پنهانِ آن…»، «من و مه و میله‌ها»، «نان و جان»، «از عشق…»، «از پرو تا تهران» و «خانه – خیابان».

نویسنده در این داستان‌ها به خوبی توانسته روزمرگی‌های زندگی مدرن را به تصویر بکشد. شخصیت‌های این داستان‌ها در عین گرفتاری در روزمرگی، دغدغه‌های اجتماعی هم دارند و همین مسئله آنها را دوست‌داشتنی کرده است. قلم نویسنده نیز خاص است و روحی زنانه بر داستان‌های سیطره دارد.

در بخشی از داستان «ساید افکت» در این مجموعه می‌خوانیم: «مدتی است من هم مثل خیلی‌ها در این روزگار وانفسا روح و روانم به هم ریخته، طوری که احساس می‌کنم شاید بد نباشد از یک روان‌شناس کمک بگیرم، چون اگر وضع به همین منوال پیش برود و فکر به حال خودم نکنم ممکن است کارم به جاهای باریک بکشد. راستش گاهی دلشوره می‌گیرم و فکر می‌کنم دارم با همه آدم‌ها غریبه می‌شوم. شاید هم اشکال از من نیست و دیگران کارهای‌شان عجیب و غیرقابل فهم است. حالا اگر بروم پیش روان‌شناس و بپرسد دردم چیست چه جوابی می‌دهم و از کجا شروع می‌کنم؟»

بهار رضادوست (متولد ۱۳۲۵) نویسنده و شاعر است. به قلم او پیشتر مجموعه شعرهای «چهار اندوه»، «شش لحظه تا محال»، «شعر بی هوازی»، «سوگ سفید»، «پنج پرده از چهار فصل عشق» و همچنین کتاب داستانی «چرا نویسنده بزرگی نشدم؟ پژوهشی کیفی به روش فرهنگ‌نگاری روایی» منتشر شده است.

روزمرگی‌های زندگی مدرن در روزگار سورمه‌ای نویسنده کتاب دوم