۱۴ شرکت گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا حضور دارند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدحسین صوفی روز شنبه (۲۵ دی ماه) در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حدود سابقه ۹۰ سال یکی از قدیمی‌ترین تشکل‌های خدمات سفر در کشور است و اکنون در حوزه ساختاری وزارت میراث فرهنگی،گردئشگری و صنایع‌دستی است. مسئولیت تبلیغی برای جذب گردشگر و همچنین امور اجرایی مربوط به اعزام و پذیرش گردشگر و ارائه تسهیلات لازم برای سفر آرام و مطمئن و سالم به ایرانگردان و جهانگردان یکی از وظایف ذاتی کانون است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اظهار داشت: به جز بخش گردشگری، بخش اتومبیل‌رانی کانون مسابقات رالی و سافاری و کمپرها را برنامه‌ریزی و اجرا می کند و بخش امدادخودرو کانون در کنار امداد خودور دو تولیدکننده معروف کشور از مراکز امداد خودرویی بزرگ کشور است اما به صورت عمومی به همه خودروها خدمات می‌دهد.

صوفی بیان کرد: کانون در بخش صدور اسناد، علاوه بر صدور گواهینامه بین‌المللی (تنها مرجع صدور) برای گردشگران، مجوز ورود و خروج خودروهای مسافران ورودی و خروجی کشور (پلاک ترانزیت) را هم صادر می‌کند. علاوه بر این بخش صنایع‌دستی اعم از صادرات و واردات محصولات از بخش‌های جدیدی است که در کانون ایجاد شده است.

وی گفت: شرکت‌هایی هم در بخش گردشگری وجود دارد که به عنوان بازوان اجرایی کانون در حال فعال‌سازی و سامان‌دهی آن ها هستیم، علاوه بر شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی برای کرایه خودرو به گردشگران داخلی و خارجی و شرکت خدمت گردشگری ومسافرتی و تورگردانی و شرکت بازرگانی برای سامان‌دهی هتل‌های در اختیار، شرکت برگزاری نمایشگاه های بین المللی نیز جزو همین مجموعه است.

صوفی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه فیتور (FITUR) اسپانیا و آی‌تی‌بی (ITB) آلمان به عهده کانون قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: برای حضور در نمایشگاه فیتور (FITUR) اسپانیا که تا چند روز آینده افتتاح می‌شود، برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفتیم، پاویون ایران در بخش اروپایی این نمایشگاه- که بازار سنتی جذب گردشگری ایران هستند – دایر شده است، در این دوره از نمایشگاه با جلسات هماهنگی با تشکل‌های فعال در بخش گردشگری و وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی مقرر شد در غرفه ای به مساحت ۱۲۰ مترمربع، ۱۴ شرکت از بخش خصوصی اعم از آژانس‌داران، هتل‌داران و شرکت‌های خدمات گردشگری از ایران حضور داشته باشند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اظهار با اشاره به اینکه اجرای پاویون نمایشگاه فیتور به این کانون واگذار شده، اظهار داشت: پاویون ایران را با نماهایی از معماری ایرانی اسلامی و دوره صفویه نورپردازی و طراحی کردیم و امیدواریم نسبت به دوره‌های قبل احساس تفاوت در طراحی و محتوا بوجود بیاید و با استقبال بیشتر فعالان گردشگری که از بیش از ۱۵۰ کشور جهان در این نمایشگاه حضور دارند مواجه شویم.

اختصاص یارانه ۵۰ درصدی برای حمایت از شرکت‌های ایرانی حاضر در فیتور

صوفی گفت: نمایشگاه فیتور از روز چهارشنبه (۲۹ دی ماه ۱۴۰۰) افتتاح می شود، ۳ روز نخست نمایشگاه فیتور به کارشناسان و متخصصان گردشگری اختصاص خواهد داشت و ۲ روز دیگر نمایشگاه بازدید عمومی است. برای حمایت از شرکت‌های حاضر در فیتور، حدود ۵۰ درصد هزینه غرفه توسط کانون جهان‌گردی و اتومبیلرانی و ۵۰ درصد هزینه نیز توسط بخش خصوصی پرداخت شده است.

برنامه‌ریزی برای رالی کشورهای اکو و حوزه نوروز

صوفی افزود: قصد داریم فعالیت‌ها و رویدادهای حوزه اتومبیل رانی را توسعه دهیم، به همین دلیل در اجلاس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) شرکت کردیم. برگزاری رالی کشورهای حوزه جاده ابریشم و اکو، رالی کشورهای همسایه، رالی چابهار- هند، رالی ۱۲ کشور حوزه نوروز را در دستور کار داریم. همچنین اگر فضای فیزیکی مناسبی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران (۹ تا ۱۲ بهمن ۱۴۰۰) در اختیار کانون قرار داده شود، رویدادهای متناسب با موضوع اتومبیل‌رانی یا رالی و نمایش اتومبیل‌های کلاسیک و تاریخی را در این دوره از نمایشگاه اجرا خواهیم کرد.

این خبر در حال تکمیل است….

۱۴ شرکت گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا حضور دارند