جشن مولود کعبه در اسلام آباد برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، آئین گرامیداشت میلاد باسعادت مولی الموحدین حضرت امام علی (ع) و روز پدر به میزبانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و با حضور شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و فرهیختگان علمی و ادبی در «اسلام‌آباد» برگزار شد.

این مراسم به همت رایزنی فرهنگی ایران در اسلام آباد و با حضور، وزیر امور زکات و عشر دولت پنجاب، رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد، وابسته فرهنگی ایران در راولپندی، رئیس مرکز مطالعات مسیحی، نماینده حزب مجلس وحدت مسلمین، رئیس شبکه سچ تی وی، مدیر مسئول فصلنامه دیپلماتیک “سفیر” و جمعی از شعرا، استادان و علمای شیعه و اهل سنت حوزه و دانشگاه و نیز نمایندگان اصحاب رسانه پاکستان برگزار شد.

سخنرانان در این مراسم که به مناسبت سیزدهم رجب مصادف با میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع) برپا شده بود در خصوص اهمیت کتاب شریف نهج البلاغه و بیان احادیثی در مورد فضائل، مناقب و شخصیت این امام همام سخنرانی کردند. شعرای اهل بیت (ع) نیز در فضای معنوی در مدح و منقبت مولای متقیان حضرت علی (ع) و در وصف حضرت امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و با لحن زیبا به شعرخوانی پرداختند. همچنین در این مراسم علما و دانشمندان دهه مبارک فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به رهبر معظم انقلاب، ملت و دولت کشورمان تبریک گفتند.

«احسان خزاعی» رایزن فرهنگی ایران با تبریک سالروز میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: نهج البلاغه کتابی انسان ساز است و از نامه‌های امام علی (ع) به مالک اشتر می‌توان فهمید که نهج البلاغه کتابی عملی است لذا امام خمینی (ره) با تاسی از آموزه‌ها و تعالیم امام علی (ع)، انقلاب اسلامی ایران را هدایت کردند و با پشتیبانی و وحدت مردم آن را به پیروزی رساندند.

خزاعی با اشاره به اشعار علامه محمد اقبال در مورد ایران افزود: اندیشه‌های عمیق امام خمینی (ره) و علامه اقبال برای نسل‌های بعد بیش از پیش شناخته خواهد شد.

رایزن فرهنگی کشورمان بخشی از پیشرفت‌های مادی و معنوی انقلاب اسلامی را در زمینه‌های مختلف برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا دو کشور همسایه ایران و پاکستان بتوانند در همه زمینه‌های مورد نیاز به خودکفایی بیشتر دست یابند.

جشن مولود کعبه در اسلام آباد برگزار شد

«سید یاور عباس»، وزیر امور زکات و عشر دولت پنجاب ضمن تبریک ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و نیز چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: روابط فرهنگی و دینی ایران با شبه قاره تاریخی طولانی دارد و انقلاب اسلامی ایران تحول بزرگی را در سطح جهانی ایجاد کرد. وی افزود: من تاکنون شخصیتی همچون امام خمینی (ره) ندیده‌ام و پس از انقلاب اسلامی ایران با امام خمینی (ره) دیدار کردم و تحت تأثیر شخصیت ایشان قرار گرفتم.

وزیر دولت پنجاب با قرائت بخشی از اشعار علامه محمد اقبال گفت: علامه اقبال می‌دانست که ایران صلاحیت انقلاب اسلامی را دارد، لذا به مردم مسلمان جهان برای وابستگی به آن به عنوان مرکز وحدت اسلامی تاکید کرد. وی گفت: تمام گروه‌های مذهبی پاکستان در حمایت از انقلاب اسلامی متحد هستند.

سید یاور عباس با بیان این که ایران تنها کشوری در جهان است که رژیم اشغالگر اسرائیل از آن واهمه داشته و از آن می‌ترسد، گفت: آمریکا هرگز جرأت تهاجم به ایران را ندارد زیرا می‌داند از ایران پاسخ محکمی دریافت خواهد کرد.

سید یاور بخاری با تاکید به این که؛ زمینه‌های زیادی برای توسعه همکاری بین ایران و پاکستان وجود دارد و ما آثار علمی و فرهنگی و همچنین شخصیت‌های علمی و فرهنگی مشترکی داریم تاکید کرد: این مشترکات همواره باعث استحکام روابط ایران و پاکستان می‌باشند.

جشن مولود کعبه در اسلام آباد برگزار شد

«انتصار مهدی» رئیس شبکه سچ تی وی پاکستان، ضمن تبریک ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران صرفاً انقلابی با رویکرد مذهبی نیست، بلکه انقلابی همه جانبه و جهانی است که موجب شد تا بر اساس تعالیم اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، حقوق مسلم مردم به آن‌ها واگذار شود.

«عبد الباسط مجاهد» استاد علوم اسلامی دانشگاه آزاد علامه اقبال اسلام آباد ضمن تبریک میلاد خجسته مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: من خودم را یکی از شاگردان امام خمینی (ره) می‌دانم که در مورد انقلاب اسلامی ایران، دانش آن عالم بزرگوار را مطالعه می‌کنم.

«ساموئل آزاریا» کشیش و رئیس مرکز مطالعات مسیحی پاکستان نیز طی سخنانی ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت. وی با اشاره به این که ایران، قبل از انقلاب اسلامی نیز جایگاه مهمی در سطح جهانی و منطقه‌ای داشته گفت: پس از انقلاب اسلامی، ایران جایگاهی را به دست آورد که با جایگاه قبلی آن بسیار متفاوت است زیرا امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران برای هماهنگی بین ادیان مختلف تاکید داشتند. در دیدگاه امام خمینی (ره) مذهب و مسلک مهم نبود، بلکه ایشان نظر وسیعی داشتند و بشریت و جهان را برای وحدت و همبستگی دعوت می‌کردند. وی با اعلام این که مرکز مطالعات مسیحی نیز به هماهنگی بین ادیان اهمیت می‌دهد تاکید کرد این اقدام از مشترکات ما و جمهوری اسلامی ایران است.

«فرامرز رحمن زاد»، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در راولپندی نیز ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع)، طی سخنانی گفت: با گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب ایران، نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی خنثی شده و پیشرفت‌های چشمگیری توسط جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف به دست آمده است. وی گفت: همان طوری که دشمنان پاکستان با اهداف محمد علی جناح، بنیانگذار فقید پاکستان مخالف هستند، دشمنان انقلاب اسلامی ایران نیز با اهداف امام خمینی (ره) مخالفت هستند، ولی دولت و مردم ایران این مخالفت‌ها را تبدیل به فرصت کرده و روز به روز در زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های مهمی را به دست می‌آورند.

«ضیغم عباس»، نماینده حزب مجلس وحدت مسلمین، انقلاب اسلامی ایران را مرکز وحدت بین ادیان الهی قلمداد کرد و گفت: امام خمینی (ره) به تمامی مذاهب برای هماهنگی و همبستگی تاکید می‌کردند و برای ترویج وحدت اسلامی سعی و تلاش بسیار کردند، زیرا امروز امت اسلامی بیش از هر زمانه دیگر به وحدت نیاز دارد.

۱۳ ماه مبارک رجب مصادف با سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پدر نامگذاری شده است.

جشن مولود کعبه در اسلام آباد برگزار شد