دخالت فرانسه در فرایند قضایی ایران را محکوم می‌کنیم

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – کاظم غریب آبادی در پاسخ به بیانیه وزارت خارجه فرانسه و اظهارات رییس جمهور این کشور درباره  شرایط خانم فریبا عادلخواه گفت: اتهامات خانم عادلخواه به عنوان شهروند ایرانی در یک فرآیند مستقل قضایی در دادگاه صالحه رسیدگی شد.

به گفته معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه خانم عدالتخواه متاسفانه ده‌ها بار آگاهانه از محدوده تعیین شده در دوران حبس خانگی تخطی کرده و به رغم چندین بار هشدار مقامات قضایی، بر این کار اصرار داشته است لذا، اکنون مانند هر زندانی دیگری که مقررات مشابه را نقض کرده و مکررا از موقعیت سوء استفاده کرده، به زندان برگردانده شده است.

 غریب آبادی گفت: بسیار تاسف بار است که مقامات فرانسوی بدون توجه به حسن نیت دستگاه قضایی ایران در مورد یکی از اتباع خود، و به رغم آگاهی از تخلفات خانم عادلخواه، به صورت طلبکارانه و با صدور بیانیه‌های شتابزده، مطالب بی پایه و اساسی را عنوان می‌کنند که قطعا غیرقابل قبول بوده و ما نیز برای آن وجاهتی قائل نیستیم.

وزارت امور خارجه فرانسه طی روز‌های اخیر در اظهاراتی مداخله‌جویانه، از محکومیت فریبا عادلخواه شهروند دوتابعیتی ایرانی – فرانسوی انتقاد کرد.

دهم تیر ۱۳۹۹، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی وقت قوه قضاییه از قطعیت حکم صادره برای فریبا عادلخواه خبر داد و گفت: این فرد به لحاظ ارتکاب جرایم امنیتی به تحمل پنج سال حبس و بابت جرم دیگری به یک سال و نیم حبس محکوم شد، اما برابر ضوابط و مقررات قضایی حکم پنج سال حبس با احتساب دوران بازداشت اعمال می‌شود.


بیشتر بخوانید

جایگاه شورای عالی ستاد حقوق بشر باید ارتقاء یابد/ در زمینه حقوق بشر نباید رویکرد انفعالی داشته باشیم


دخالت فرانسه در فرایند قضایی ایران را محکوم می‌کنیم